Haluk Savaş’la beyin fırtınası

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TUSAŞ İngiltere Temsilcisi Haluk Savaş’ın konuk olduğu “Akademisyenler ve Öğrenciler ile Geleceğin Türkiye’si İçin Beyin Fırtınası” adlı söyleşi, Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Etkinliğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Prof. Dr. Ömer Küçük, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol ile birlikte STK temsilcileri, iş çevreleri, Genç MÜSİAD üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu programın açılış konuşmasını yapan Kastamonu Teknokent ve TTO Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, uzun bir aradan sonra öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını, yeni eğitim öğretim yılının ilk etkinliğini birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti.

Etkinlikte Haluk Savaş’ı Kastamonu Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Rektör Yardımcısı Yenigün: “Bize vizyon katacak, hedeflerimize destek olacak iyi bir programla başlayalım arzu ettik. Bizi kırmayıp aramıza katılan, ilk günümüzün coşkusunu bizimle yaşayan ve son yıllarda Türkiye’nin medarı iftiharı sektörü savunma ve havacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Haluk Savaş beyefendi ile başlamış olduk. Eğitim-öğretim yılının başında tamamen saha odaklı, tamamen teknoloji odaklı, ihtiyaçların çözümüne endeksli bir başlangıç yapalım istedik” dedi. Açılış konuşmasının ardından söz alan Haluk Savaş, Kastamonu’da olmaktan ve Kastamonu Üniversitesi akademisyen ile öğrenciler ile buluşmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tecrübelerinden bahsetti. Konuşmasının devamında Savaş, öğrencilerin ve akademisyenlerin sorularını yanıtladı.

Düzenlenen söyleşi plaket ve teşekkür belgesi takdiminin ardından son buldu.