Harun Karacan, STK’ları dinledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, dün partisinin düzenlediği “STK Buluşmaları” programında Kastamonu sivil toplumunun istek ve taleplerini dinledi. STK temsilcilerinin sorularını da yanıtlayan Karacan, ilgili bakanlıklar ve müdürlüklere bu istek ve talepleri ileteceğini aktardı.

 

Dünyada kalkınmanın yerelden genele doğru gittiğine dikkat çeken Karacan,“Eğer Kastamonu gelişirse, Kastamonu büyürse Türkiye büyüyor. Türkiye kendisi büyüyünce Kastamonu’ya bir etkisi yok” dedi veparti olarak illerin kalkınması,  marka şehir olmaları için mücadele ettiklerinisöyledi.

 

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı SivilToplumveHalklaİlişkilerBaşkanıHarun Karacan, Kastamonu temasları çerçevesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti’nin Kuzeykent Grand Moni’de düzenlediği ‘STK Buluşmaları’ toplantısına katılan Harun Karacan, Kastamonu’da gördüğü birliktelikten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Samimiyet ve güler yüzlülük yüzlerinizden okunuyor. Vali, belediye başkanı, oda başkanları, kurum yetkilileri yanyana gelebilme kültürünü yakalamışlar. Bunun kıymeti bilinsin. Bu devam ederse, 3-5 yıl içerisinde Kastamonu çok daha farklı bir konuma gelebilir” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasında üniversiteye de değinen Karacan, “Üniversite bir şehrin dinamiklerinin en başında gelir. Şehrin gelişmesi için, şehrin hakiki dokusu kaybetmemek için, genlerin bozulmaması için üniversiteden lütfen yararlanın ve fayda sağlayın” dedi.

Bütün dünyada kalkınmanın yerelden başlayarak genele doğru gittiğine de işaret eden Harun Karacan, “Eğer Kastamonu gelişirse, Kastamonu büyürse Türkiye büyüyor. Türkiye kendisi büyüyünce Kastamonu’ya bir etkisi yok. Sanayisiyle, ticaretiyle, turizmiyle, eğitimiyle, hangi alanda büyürse büyüsün Kastamonu büyürse Türkiyebüyür. İllerimiz büyürse Türkiye büyür. O yüzden biz illerimizin kalkınmasını, biz illerimizin marka şehir olması için mücadele etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay ise Harun Karacan’ın Kastamonu’yu ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Karacan, STK temsilcilerinin istek ve taleplerini dinleyerek, çözümü noktasında gerekli bakanlıklarla ve müdürlüklerle görüşeceklerini kaydetti.