“Hastalığımızın çaresini bulmaya çalışıyoruz”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü İsmail Ertekin, Pazar günü oynayacakları Sancaktepe Belediyespor maçını değerlendirdi.

Sancaktepe maçıyla başlayacak zorlu 5 maçlık periyodun önemli olduğunu söyleyen Ertekin, “Zirveyi yakalama şansımız varken son iki maçta kaybettiğimiz için inanılmaz dezavantajlı bir durum oluştu. Çözüm bizde. Futbolcular, teknik heyet, hep beraber bu işin içinden çıkabilecek gücümüz var. Sancaktepe maçını kazanıp yolumuza devam etmek zorundayız. Tüm çalışmalarımız onun için olacak. Şu an itibariyle bu kötü tablonun nedenlerini araştırıyoruz. İnşallah hep beraber çözüm bulur, hafta sonu da kazanırız” dedi.

Sakat ve cezalı oyuncuların olduğunu da söyleyen Ertekin, “Ufak tefek sakatlıklar var. Kaleci Bekir’de hafif sıkıntı var. Ali Kuçik cezalı. Erkan bu hafta aramıza tekrar katılacak. Sakat da olsa iyi de olsa bu takımın oyuncusuysanız kazanmak adına herkesin görev almasında fayda var. Umarım kazanacak 11’i buluruz” ifadelerini kullandı.

Takım savunmasında zaafiyetlerin olduğunu da söyleyen Ertekin, “Gerekli çalışmaları yapmak için gayret gösteriyoruz. Son maçta olduğu gibi 3 gol yedik 2’si ani atakla. Kontrada problemlerimiz oluyor. Gol yemememiz lazım. Şu anda bu bir hastalık gibi. Çaresini bulmak için tüm çabamızı göstereceğiz” dedi.

Üst sıralardaki rakiplerle iç sahada karşılaşacak olmalarının bir fırsat olduğunu da söyleyen İsmail Ertekin, “Fırsatı iyi kullanırsak hesapladığımız puanlara ulaşırız. Fırsatı değerlendirip istediğimiz gibi bitirebilirsek bu işte varız deriz. Devre arasındaki mesafeyi tutturamazsak işimiz zorlaşıyor. Bizim ligde dengesizlik var. Altta maç kazanamayan takımlar var. Her şey önümüzdeki 5 maçı kazanmamıza bağlı” diye konuştu.