Hastane için yeni güzergah

Vatandaşların Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan Yeni Devlet Hastanesi için istedikleri yeni dolmuş güzergahında çalışmalar tamamlandı.
Kastamonu Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından hazırlanan yeni şehir içi otobüs güzergah hattı Cumhuriyet Meydanı, Esentepe, Tosya Yolu (Çevre Yolu Kavşağı) ve Yeni Devlet Hastanesi olarak belirlendi.
Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah saat 07.00’de Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak seferler 16.35’te son bulacak. Mevcut güzergahların dışında vatandaşların Yeni Devlet Hastanesi’ne ulaşımını kolaylaştırmak adına oluşturulan yeni güzergah Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak, Çengeller, Deveciler, Sarıkaya, Esentepe, Suluceviz, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Ataçkent, Tosya Yolu, Kebeci Market, Karayolları, Cezaevi, Adliye Sarayı ve Yeni Devlet Hastanesi şeklinde olacak.
Düzenlenen yeni güzergaha göre şehir içi toplu taşıma araçlarının Yeni Devlet Hastanesi’ne kalkış ve varış saatleri şöyle:

durak