“Havalimanı taleplerimizin takipçisiyiz…”

KASİAD Şube Başkanı Ahmet Katar, “Kastamonu Havalimanı’nda Gümrük bir an evvel kurulmalı, Sabiha Gökçen’e de uçak seferleri başlatılmalı ve uçak sefer sayısı günde ikiye çıkartılmalı, uçak sefer saatleri de yeniden ele alınmalıdır” dedi.

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi, bir süre önce Kastamonu Havalimanı Müdürü olarak atanan ve görevine başlayan Ersin Köksal’ı makamında ziyaret etti.
KASİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette, Havalimanı Müdürü Ersin Köksal’a “hayırlı olsun” dileklerini ileten Başkan Ahmet Katar, KASİAD Kastamonu Şubesi’nin kurulduğu ilk günden bu tarafa Kastamonu Havalimanı’na özel bir önem verdiğini, bu konuda çok sayıda çalışma gerçekleştirdiklerini anlattı. Geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili 4 Bakan’a Kastamonu Havalimanı ile ilgili mektup yazdıklarını da hatırlatan Katar: “Biz mektubumuzda şu taleplerde bulunmuştuk. Kastamonu Havalimanı’na Gümrük istedik. Uçak seferlerimizin sabah ve akşam olmak üzere günde ikiye çıkarılmasını talep ettik. 800 metrelik ALS cihazı yerine 200 metrelik ALS sis cihazının kurulmasını istedik. Meteoroloji cihazının da yenilenerek aktif kullanımını istedik. Bunların yerine getirilmesi durumunda, KASİAD Genel Başkanımız Sn. Ayhan Aslan tarafından bir yıllık uçak bileti alma taahhüdü yapıldı. Ancak bunun karşılığında ne Kastamonu’dan, ne THY’den, ne DHMİ’den, ne de STK’lardan maalesef destek bulamadık. Taleplerimiz halen masadadır. Biz iş dünyası olarak gümrüğün kurulmasını, uçak sefer sayısının artırılmasını ve uçak sefer saatlerinin bir düzene sokulmasını istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki lojistik imkanlar geliştirilmediğı müddetçe bir şehrin kalkınması mümkün değildir.” dedi. Ahmet Katar, Kastamonu Havalimanı ile ilgili ısrarlı çalışmaları sürdüreceklerini de söyledi.
Kastamonu Havalimanı Müdürü Ersin Köksal ise KASİAD Kastamonu Şubesi heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
ERSİN KÖKSAL
1998’de Milas Havalimanı Müdürlüğü emrinde Tekniker olarak çalışmaya başlayan Ersin Köksal, burada çeşitli pozisyonlarda uzunca bir süre çalıştı. Ayrıca Türkiye’de faal halde olan 54 Havalimanı’nın 44’üne Denetçi olarak da görevlendirilen Köksal, bu görevi nedeniyle önemli bir tecrübe kazandı. Köksal, geçtiğimiz ayda Kastamonu Havalimanı Müdürü olarak atandı. (HABER MERKEZİ)