Hayırsever işadamı diyaliz cihazı bağışladı

 

Tosyalı İşadamı Hilmi Vanlı, Tosya Devlet Hastanesi’nin 12 yataklı Hemodiyaliz Ünitesi’nde artık ihtiyaca cevap veremez duruma gelmiş eskisinin yerine kullanılmak üzere yeni bir diyaliz makinesi bağışladı.

Hemodiyaliz Ünitesinin yüzünü güldüren bağış için hayırsever işadamına teşekkür eden Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, şunları söyledi:

“Hayırsever işadamı Sayın Hilmi Vanlı’nın Tosya Devlet Hastanemiz Hemodiyaliz Ünitesine yaptığı bağış bizim için çok anlamlı ve kıymetlidir. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlik görevine geldiğim günden bu yana Kastamonu insanında cömertlik ve hayırseverliğin hep ağır bastığını gördüm. Bu düşüncemle Tosya Devlet Hastanesi hemodiyaliz ünitesine örnek bağışta bulunan hayırsever işadamı Sayın Hilmi Vanlı’ya Kastamonu Kamu Hastaneleri Birliği adına gönülden teşekkür ediyorum.”

Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Karakuş ve Diyaliz Ünitesi Sorumlu Hekimi Murat Karakaş da, konuyla ilgili “Tosya Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitemizde 62 diyaliz hastamıza sağlık hizmeti veriyoruz. Yaz aylarında diyaliz ünitesinden yararlanan hasta sayımız 70 hastaya kadar yükseliyor. Tosya’nın sevilen işadamı Hilmi Vanlı Beyefendi’nin diyaliz makinesi bağışıyla, diyaliz ünitemizin yenilenmesine katkıda bulunmuştur. Bu örnek bağışından dolayı işadamı Hilmi Vanlı’ya Hastane Yönetimi olarak teşekür ediyoruz” dediler.