Hazerbey’den 60 Milyon’luk eğitim yatırımı

Yeni okulun kapıları Eylül’de açılacak.

  • Hazerbey’in 60 milyon liralık yatırımla hayata geçireceği eğitim kampusu Eylül ayında kapılarını açmaya hazırlanıyor. Hazerbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer, “Biz, memleketinden alıp memleketine veren bir iş insanı olmak istedik. Yaklaşık 60 milyon liralık bir yatırımı Kastamonu nezdinde tüm Batı Karadeniz’e kazandırıyoruz. Eylül ayında inşallah yeni yerleşkemizde çağdaş, bireye özgü, dünya standartlarında bir eğitim öğretim yuvası ile karşınızda olacağız” dedi.

 

Hazerbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer, geride bıraktığımız günlerde TV366 ile BRTV’nin canlı yayın konuğu oldu.

TV366’da her Pazartesi günü yayınlanan “Pazartesi’den Pazartesi’ye” programında İrfan Salcı, Erkan Yılmaz ve Erhan Veren’e değerlendirmelerde bulunan Orhan Hazer, daha sonra BRTV’de her Perşembe günleri ekranlara gelen Mete Tafracı ve Seyfi Çullu’nun sunuculuğunu yaptığı “Her Tel’den” adlı programda açıklamalarda bulundu.

Her iki programda da inşaat çalışmalarında artık sona gelinen ve yeni dönem de kapılarını açacak olan 60 Milyon TL’lik dev okul yatırımı hakkında bilgiler sunan Orhan Hazer, hayat hikayesinden de söz etti. Samimi ve sıcak açıklamalarının yanı sıra sanatkâr yönüyle de dikkat çeken Orhan Hazer; Hazerbey Okulları yerleşkesinin son durumu hakkında da bilgi verdi.

Orhan Hazer, açıklamalarında şunları ifade etti:

“Biz, memleketinden alıp memleketine veren bir iş insanı olmak istedik. Yaklaşık 60 milyon liralık bir yatırımı Kastamonu nezdinde tüm Batı Karadeniz’e kazandırıyoruz. Eylül ayında inşallah yeni yerleşkemizde çağdaş, bireye özgü, dünya standartlarında bir eğitim öğretim yuvası ile karşınızda olacağız. Civar tüm illerimizden öğrencilerimizin olduğunu göz önünde bulundurarak 5 yıldızlı konseptte bir de yurt inşa ettik. Yüzde 100 İngilizce Anaokulundan ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen lisesi ve sağlık lisesi ile eğitimin her alanında varız ve biz kendimizi yalnız Kastamonu’nun değil tüm Batı Karadeniz’in koleji olarak görüyoruz. Çocuklarımıza ‘uygun fiyatlarla kaliteli bir eğitim’ vermeye devam edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Şu an yaklaşık 700 öğrenciye hizmet veriyoruz ve 12 yıldır da bölgemizin parlayan yıldızı konumundayız. Uzay gözlem evi, İHA eğitim alanı, 2 adet yüzme havuzu, kapalı spor salonu, 3 adet kütüphane, futbol, voleybol, basketbol, eskrim, tenis gibi tüm spor alanları, 7 adet laboratuar, robotik kodlama atölyesi, gastronomi atölyesi, çocuğa özel hobi bahçesi, fitness salonu gibi çok geniş imkânlarla hayallerimize göre bu kampusu kurduk. Çocuklarımız için her şeyi çok ince düşündük. Her zaman olduğu gibi özel bursluluk imkânlarımızla da yine velilerimize yardımcı olacağız. Yeter ki onlar bizi bir seçenek değil tercih olarak görsünler. Bugüne dek sağladığımız akademik başarıyı uluslararası düzeye de aktaracak kudrete sahibiz. Tüm velilerimize Hazerbey’e hoş geldiniz diyorum. Onları ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Herkesi okulumuza mutlaka bekliyoruz”