Hedef Akademi Ligi

Kastamonuspor 1966’da yeni hedef alt yapıda da kalıcı başarılar kazanmak olacak. 100 lisanslı alt yapı sporcusuyla U11, U12, U13 U14, U15, U16 yaş gruplarında takımları bulunan Kastamonuspor 1966 alt yapısında biri kaleci antrenörü olmak üzere toplam 6 antrenör görev yapıyor.

img2059Kastamonuspor 1966’da alt yapı takımlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Ahmet Çelik, amaçlarının ülke futboluna hizmet etmek olduğunu söyledi. Alt yapı antrenörleri Aydın Çağlar, Muharrem Özkalaycı, Alparslan Alp, Volkan Özkadam ve Ayhan Kaşukçu ile birlikte alt yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Ahmet Çelik, Türkiye’nin elit alt yapı takımlarının mücadele ettiği ve deplasmanlı lig usulüne göre oynanan Akademi Ligleri içinde girişimlerinin olduğunu söyledi.

Ahmet Çelik, “Katıldığımız ilk sezonda kazandığımız bu başarılar bizleri mutlu etse de asıl amacımız olan Kastamonu ve Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmaktır. Belediye Başkanımız, kulüp başkanımız ve değerli yönetimimizin desteği ile ileri ki aşamalarda Akademi Ligleri’ne katılmayı planlıyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Kastamonuspor 1966 Yaz Futbol Okulu açmayı planladıklarını da ifade eden Ahmet Çelik, “Sezon sonunda Kastamonuspor’un alt yapısına büyük katkı vereceğini düşündüğümüz yaz futbol okullarını açmayı planlıyoruz. Bu konudaki planlamamızı sürdürüyoruz” diye konuştu.