“Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz”

Basketbol Erkekler 2.Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Yurdum Gençlik ve Spor Başkanı Abdullah Kuşluoğlu, Kastamonu ismini basketbolda en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi ve “Kastamonu’nun bir değeriyiz” dedi.

Hedefleri doğrultusunda en iyi şekilde yollarında ilerlediklerini söyleyen Abdullah Kuşluoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ligimizde ciddi yatırımlar yapan takımlar var. Biz takımı oluştururken ilk hedefimiz ligden düşmemekti. Ayakları yere sağlam basan, aldığı oyuncuların ücretlerini zamanında ödeyebileceğimiz, en iyi oyuncuyu en ucuza nasıl getirebiliriz noktasından hareketle takımı oluşturduk.Pandemiden dolayı federasyon takımları 4’erli gruba böldü. Kuralar çekildikten sonra bu gurupta en az ilk 2’ye girmemiz gerektiğini düşündük. Maç maç giderek, her maç üstüne koyarak ilerlemek hedefindeydik böyle de ilerliyor. Geride kalan 5 maçta da 4 galibiyet aldık. İlk devreyi 6 takımlı grupta 2’nci sırada tamamladık.En az sayı yiyen takım olduk. Antrenörümüzle sürekli istişare halindeyiz. Hücum yaparak bir maç kazanırız defans yaparak şampiyon olur düşüncesiyle biz savunma takımıyız. An itibariyle grubu ilk 2’de bitirmeyi hedefliyoruz. Diğer grupla yapılacak olan çapraz eşleşmede de nispeten kolay bir takımla eşleşirsek çeyrek final grubuna kalmayı istiyoruz.”

“KALICI OLABİLMEK LAZIM”
“Buralarda kalıcı olabilmek lazım. Kastamonu’da basketbol yapan kişilerin hedef koyabileceği, örnek alabileceği bir takım olmak düşüncesindeyiz. Bu seviyelerde mutlaka kulüplerin olması lazım. Voleybolda da hentbolda da futbolda da diğer branşlarda da mutlaka hedef takım olması lazım ki alt yapı takımlarına rol olsun.”

“İŞLER YOLUNDA”
“Şu anda işler yolunda. Güzel dönütler de alıyoruz. Başarı olduğu zaman daha güzel oluyor. Formamızın arkasında sadece Kastamonu yazıyor. Kastamonu’nun takımıyız. Keşke pandemi olmasaydı da vatandaşlarımızla beraber sevinebilseydik.”

“DESTEK OLUNMASINI İSTERİZ”
“Kastamonu’yu temsil ediyoruz. Kastamonu’nun bir değeriyiz. Destek olunmasını isteriz. Biz insana yatırım yapıyoruz, çocuklarımıza yatırım yapıp bunun planlamasını yapıyoruz. Alt yapıda antrenörlerimiz var, birlikte çalışıyoruz. Kastamonu’nun da durumu şartları, pandemide ekonomik şartları belli. Bu sene olmasa bile seneye destek olunması bizim için daha iyi olur, bir iki tık bizi yukarı çıkarır aynı zamanda motive eder.”