“Hesapta olmayan bir mağlubiyetti”

Kastamonu Belediyespor antrenörü Hakan Günal, Avrupa Hentbol Federasyonu A Grubu’nda oynadıkları Thüringer maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. Günal, hesapta olmayan bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Hakan Günal’ın açıklaması şöyle:

“Maalesef yine hesapta olmayan mağlubiyet aldık. Debrecen maçında olduğu gibi bu maçta da hatalar yaptık ama Debrecen maçında kendi hatalarımızdan mağlup olmuştuk. Almanya’da oynanan karşılaşmadan hatalarımıza rağmen galibiyetle ayrılma şansımız vardı ama bu sefer de farklı etkenler devreye girdi. Maç sonunda Alman basınına verdiğim beyanatta da ifade ettim, sanırım hakemler televizyona çıkmaya çok meraklıydı, sürekli oyunun içindeydiler, çok müdahil oldular. Çifte standart uygulanan maç oldu.

Önümüzdeki karşılaşmalarda basit hataları en aza indirmemiz gerekiyor. Bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdi Avrupa gruplarında üst üste iki tane BanikMost maçımız var. İlki bu cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda diğeri Çekya’da. Bu maçlar tamam mı devam mı maçları olacak. Bu iki maçı kazanarak, grupta kalan diğer iki maça konsantre olmamız gerekiyor”

Türkiye Kupası’na da değinen Günal, “Görele ile Türkiye Kupası çeyrek finalinde karşılaşacağız. Yoğun bir maç temposuna girdik. Bugün oynayacağımız karşılaşmadan avantajlı skor elde etmek istiyoruz. Yoğun tempoda fiziksel yorgunlukların baş göstermemesi adına antrenman programımızı oluşturduk. Hem bugün oynanacak olan Görele maçında, hem de hafta sonu çok büyük öneme sahip olan BanikMost maçında, muhteşem seyircimizi yine maça bekliyoruz. Bu takım çok işler başardı, başarmaya da devam edecek” diye konuştu.