Hıyanete millet sillesinin 1. yılı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü

  • Bugün, emperyal güçlerin proje malzemesi FETÖ’cü hainler tarafından cumhuriyete ve demokrasiye yönelik kanlı darbe girişimine vatandaşlar ile Silahlı Kuvvetler ve Emniyet’in “asli” unsurlarınca geçit verilmeyişinin birinci yılı.
  • Gün dolayısıyla Türkiye genelinde olduğu gibi kentimizde de etkinlikler gerçekleştirilecek. Sabah halk koşusuyla başlayacak etkinlikler, bisiklet yarışı, Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ve Şehit Ömer Halisdemir Parkı’nın açılışıyla sürecek.
  • Akşam ise Kışla Parkı’ndan Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılacak yürüyüşün ardından, Kastamonulular burada o kara geceyi bir kez daha lanetleyecek, bir kez daha demokrasi nöbetine durup, şehitleri anacak.

 

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla hazırlanan anma program bugün gerçekleştirilecek. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz’u anmakta olan Kastamonulular, Cumhuriyet Meydanı’nda o kara geceyi bir kez daha lanetleyecek.

Etkinlikler çerçevesinde bugün ilk olarak Gazi Stadyumu’nda halk koşusu düzenlenecek. Saat 09.30’da düzenlenecek olan halk koşusunun akabinde ise 15 Temmuz’un simgelerinden olan Ilgaz Tüneli’nde Ulusal Bisiklet Yarışları’nın startı verilecek.

Şehit Aileleri Derneği’ne de saat 15.00’de bir ziyaret gerçekleştirilecek ve ardından saat 18.00’de Olukbaşı mevkiindeki Şehit Ömer Halisdemir Parkı’nın açılışı gerçekleştirilecek.

Kastamonulular saat 19.15’te ise Kışla Parkı’nda biraraya gelecek ve Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar bir yürüyüş gerçekleştirecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki programda da şehitler için saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı ve ardından da Kuran-ı Kerim okunacak. Protokol konuşmalarının sonrasında ise şehitlerimiz için dua edilecek. 22.30’da ise Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak dev ekranla Türkiye geneli ortak yayını gerçekleştirilecek. Gece saat 00.13’te tüm camilerin minarelerindeki kandiller yanacak ve sâlâ okunacak. Sabah namazı Nasrullah Camii’nde kılınacak.

Yarın yapılacak etkinler çerçevesinde ise Dağcılık Federasyonu tarafından Ilgaz Hacet Tepesi’ne tırmanış gerçekleştirilecek. Yine Cumhuriyet Meydanı’nda saat 21.00’de şehitler için Kuran-ı Kerim okunacak ve dua edilecek.