İddialara cevap

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ayhan Kömeç, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarıyla gündem olan Kastamonu OSB ve hakkındaki eleştirileri cevapladı.

Kömeç, yönetim kurulu toplantısında silah çekildiği iddiasıyla ilgili, “Böyle bir şeyi söylemek Kastamonu için bir ayıptır. Bunu yapanlar iyi niyetle yapmıyorlar. Kastamonu’ya faydası olmayan bir şey üzerinde durmayalım. Bunlar bize bir şey kazandırmaz” dedi.

KASTAMONU Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ayhan Kömeç, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarla gündem olan Kastamonu OSB ve hakkındaki eleştirileri cevapladı.

Ayhan Kömeç, değerlendirmelerini TV366’da yaptı.  “CHP İl Başkanı benim yaptığım işlerin hayalini dahi kuramaz” diyen Ayhan Kömeç: “Boş laf söylemenin edebiyat yapmanın anlamı yok. Gel, Ayhan Kömeç’i tanı ve ondan sonra o sözleri söyle” şeklinde konuştu. Kömeç: “CHP İl Başkanı da devamlı işlerin negatif tarafını göstererek ağlama duvarı yapmış. Burası İsrail değil, burası Kastamonu… Ağlayarak bir yere gelemeyiz, biz çözüm üreterek bir yere gelebiliriz” dedi.

SİLAH ÇEKİLMESİ KONUSU

Ayhan Kömeç, CHP İl Başkanı’nın silah çekildiği yönündeki iddialarına ise şu cümlelerle cevap verdi:

“Ömrüm hayatımda silahım olmadı, sevmiyorum. Bir silah insanın başına ancak bela açar. Birbirimize silah çekmişiz, böyle lafları çıkartarak Kastamonu’ya ne faydanız var? Amacınız ne? Kargaşa mı çıkarmak istiyorsunuz? Kargaşa çıkartarak hangi egonuzu tatmin edeceksiniz? Bırakın iş yapalım. Bu tür işlerle insanları meşgul etmeyin. Yaptınız iş ile neyi amaçlıyorsunuz? İşimiz gücümüz yok sürekli silah çekiyormuşuz gibi yansıtıyorlar. Böyle bir şeyi söylemek Kastamonu için bir ayıptır. Bunu yapanlar iyi niyetle yapmıyorlar. Kastamonu’ya faydası olmayan bir şey üzerinde durmayalım. Bunlar bize bir şey kazandırmaz.”

“İSTERSEK YASAKLATIRIZ,

KİMSE BİR ŞEY DİYEMEZ”

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi fabrikası önündeki bankamatik ile ilgili de konuşan Ayhan Kömeç: “Basit bir yönetmelik var. OSB’lerde yapılan bütün işlerden OSB Müdürlüğü sorumlu ve takibini yapmak zorundadır. Dünyaca ünlü şirketimizin önüne kaçak bir ATM kuruluyor. Bundan OSB Müdürlüğü sorumludur. Siz kaçak bir şey yapamazsınız. Biz de bunun üzerine bir mektup yazdık. Bunun müsaadesi yoktur, müsaadesi alınsın dedik. Biz de tüm ATM’lerin OSB girişine yapılması konusunu gündemimize aldık. Dünyaca ünlü şirketimizin CEO’su yaygara bastı. Her yerden bizi arıyorlar. Tanımadığım insanlar beni aradı. Yönetimle ilgili bir konuda, OSB ile ilgili bir konuda sana ne? İstersek yasaklatırız, kimse bir şey diyemez. Bu bizim yetkimizde olan bir şeydir. Bunu tüm Kastamonu’ya yaymışlar, muhatabınız onlar mı yoksa biz miyiz?” şeklinde konuştu.

“HAKKARİ’Yİ DADAY’A GETİRECEĞİZ”

İlçelerde OSB kurulması noktasındaki çalışmalarından söz eden Kömeç: “Daday’da OSB kurma noktasında toplantılar yaptık. Burada OSB kurulursa 6. bölge teşviklerinden yararlanılacak. Bir nevi Hakkari’yi Daday’a getireceğiz. Hakkari’nin şartlarını Daday’a, Cide’ye getirebiliyorsunuz. Cide’de bir tersane var, bomboş. Cide’ye bu süreçte 4 defa gittim. Cide’nin de yapabileceği çok güzel şeyler var. Cide’de OSB kurulacak bir alan kalmamış, tek sorun budur. Cide’de defne üzerine bir sürü işler yapılabilir. Ağlama duvarına geçmişiz, bir şey yapmıyoruz. Kendir’de Vezirköprü merkez seçildi diye ağlama duvarı olmuş” dedi…

CHP İL BAŞKANI NE DEMİŞTİ?

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, geçtiğimiz günlerde TV366’da yaptığı açıklamada, Kastamonu OSB ile ilgili şu cümleleri kullanmıştı: “Kastamonu’da herkes yatırım yatırım diye bağırıyor. Yatırımın en çok vücut bulduğu yer ise OSB… OSB ne ile anılıyor? Oradaki haksız arsa tahsisleriyle anılıyor. Yönetim kurulu üyelerinin bir birine silah çekmesiyle anılıyor. Dünya çapındaki bir işletmenin önündeki bankamatikin kaldırılmaya çalışılmasıyla anılıyor. Peki OSB Başkanı hiç Kastamonu’nun 4’üncü teşvik bölgesinden 5’nci teşvik bölgesine alınmasıyla ilgili bir gayrette bulunmuş mu? Hayır. Nitelikli sanayi için girişimde bulunmuş mu? Hayır. Gece gündüz CHP’ye, CHP’li yurttaşlara küfür etmiş. Derdi Kastamonu sanayisi, OSB’si olmamış. Böyle insanlar ya bir rant ilişkisi içindeler ya da örtmeye çalıştıkları bir günahları var.”