İGM'de tansiyon yükseldi

Evrenye Köyü’ne ait Uygulama İmar Planı’yla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun hazırladığı raporun okunması öncesinde ve sonrasında yaşananlar güne damga vurdu.
Hanönü üyesi MHP’li Metin Yamalı’nın, raporu okuması gereken komisyon başkanı Necmi Aladağ ile ilgili ifadesi, oturumda tansiyonu yükseltti.
İl Genel Meclisi’nde dünkü toplantı sakin başladı gergin bitti. Toplantıda Evrenye Köyü’ne ait Uygulama İmar Planı’yla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun hazırladığı raporun okunması öncesinde ve sonrasında yaşananlar güne damga vurdu.
İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı, İhsangazi üyesi AK Partili Necmi Aladağ’ın toplantıda olmaması ve komisyonun hazırladığı rapora da ulaşılamaması nedeniyle İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı toplantıya 5 dakika ara verdi.
Necmi Aladağ’ın namaz kılmaya gittiği bilgisinin paylaşılmasının ardından Hanönü’nün MHP’li üyesi Metin Yamalı’nın, bu namazın kabul olmayacağıyla ilgili sözleri tansiyonu yükseltti.
Necmi Aladağ raporları Meclis’le paylaştıktan sonra Metin Yamalı’dan kendisiyle birlikte toplantı salonundan dışarı çıkmasını istedi. Diğer İGM üyelerinin müdahale etmesiyle herhangi bir tatsızlık yaşanmasının önüne geçildi ancak, AK Parti grubu yaşananlardan dolayı Yamalı’dan özür bekledi.
AK Parti Grup Başkanı Mehmet Ataş, “İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu okunmadan önce MHP grubundan bir arkadaşımız talihsiz bir ifade kullanmıştır. Biz bu arkadaşımızı şiddetle kınıyoruz ve özür dilemesini istiyoruz” dedi.
Özür dilemeyeceğini söyleyen Metin Yamalı ise “Geçen sene ben milletin parasıyla tatil yapılamaz dedim. Mehmet Ataş hocam siz de tatile gittiniz. Ben de sizi şiddetle kınıyorum. Allah kıldığınız namazları kabul etsin” dedi.
Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı ise “Kötü laf, kötü hareket ve kötü fiil de sahibine aittir. Kimin hırsız, kimin arsız, kimin yolsuz olduğunu, kimin mümin ve Müslüman olduğunu, kimin imanlı olduğunu bilecek Cenab-ı Allah’tır. Yakıştırma sahibine yakışır” diye konuştu.