İki büyük acı

  • Küre Ersizlerdere’de 17 yaşındaki Mertcan Doğan, kanyonda girdiği suda boğulurken, Seydiler’de ise Küreli olan 25 yaşındaki Murat Sepetçi, ilçedeki bir kereste fabrikasında geçirdiği iş kazasında hayatını kaybetti.

Küre Ersizlerdere’de 17 yaşındaki Mertcan Doğan, kanyonda girdiği suda boğulurken, Seydiler’de ise Küreli olan 25 yaşındaki Murat Sepetçi ilçedeki bir kereste fabrikasında geçirdiği iş kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için Ersizlerdere’ye giden 17 yaşındaki Mertcan Doğan, kanyonda suya girdi. Bir süre sonra suda çırpınan Mertcan Doğan, suda boğuldu. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Küre Etibakır AŞ’de çalışan Şaban Doğan’ın oğlu Küre Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan Mertcan Doğan’ın vefatı ilçede büyük üzüntüye neden oldu. Mertcan Doğan’ın cenazesi Kayadibi köyündeki aile mezarlığına defnedilecek.

Bir diğer acı haberde ise İstanbul Küre Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Şaban Özdemir’in yeğeni olan Murat Sepetçi (25) Seydiler’de bir kereste fabrikasında geçirdiği iş kazasında hayatını kaybetti. Murat Sepetçi’nin cenazesi memleketi Küre Alacık Köyü’nde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi.