Ilgaz’da kısıtlamasız hafta sonu

Ilgaz Dağı Kayak Merkezi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasının ardından yoğunluk yaşandı. ( Özgür Alantor - Anadolu Ajansı )

Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasının ardından yoğunluk yaşandı.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkenin pek çok kentinden kayakseveri ağırlayan merkezde, hafta sonları yaşanan yoğunluk dikkati çekti.

Kayak antrenörü Muhammed Kızılarslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ilgaz’da ciddi bir yoğunluk yaşandığını söyledi.

Kısıtlamaların hafifletildiğini hatırlatan Kızılarslan, “Kısıtlamaların kalkmasıyla vatandaşlar yoğun şekilde kayak merkezlerine ilgi gösteriyor. Biz de kayak antrenörleri olarak tatilcilere elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Ankara’dan tatil için gelen Miraç Sezgin de ilk kez geldiğini belirterek, “Daha önce poşetle kayıyorduk. Burada ders alarak kaymaya başladım. Çok güzel oldu. Yoğunluk fazla. Pistteki doluluk yüzünden insanlara çarpmayım diye kendimi yere atıyorum.” ifadelerini kullandı.(AA)