Ilgaz’da sömestr canlılığı

ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE ILGAZ DAĞI YURDUN TEPE KAYAK MERKEZİNE AKIN EDEN AİLELER, EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRME İMKANI YAKALADI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte karnesini alan öğrenciler, okul stresini atmak için kayak merkezlerine koştu. Çocuklarıyla birlikte Ilgaz Dağı Yurdun Tepe Kayak Merkezine akın eden aileler, eğlenceli vakit geçirme imkanı yakaladı.

Yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte karnesini alan öğrenciler, okul stresini atmak için kayak merkezlerine koştu. Çocuklarıyla birlikte Ilgaz Dağı Yurdun Tepe Kayak Merkezine akın eden aileler, eğlenceli vakit geçirme imkanı yakaladı.  

Ilgaz Dağı Milli Parkında sömestr tatili yoğunluğu yaşanıyor. Otellerin yüzde 100 doluluğa ulaştığı Ilgaz’da,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla hizmete açılan Ilgaz-2 Yurduntepe Kayak Merkezine de aileler yoğun ilgi gösteriyor.

Yarıyıl tatilinin ilk günlerinde büyük bir yoğunluk yaşanırken, telesiyej önünde de kuyruklar oluştu.

 “En iyi pistlerden bir tanesi”

Kastamonu’dan Ilgaz-2 Yurdun Tepe Kayak Merkezine gelen Alaaddin Eren Namlı, “Buraya okul sonrası artık bir karne hediyesi olarak ailemle birlikte geldik. Burası yeni açıldı, hayatımda kaydığım en iyi pistlerden bir tanesi. Pisti gayet uzun yapmışlar, hatta bazı zorlu noktaları falan da var, açıkçası çok eğlenceli kayması. Herkese buraya gelmeyi tavsiye ediyorum” dedi.

  “Pist daha uzun olduğu için daha çok eğleniyorum”

Ankara’dan ailesiyle birlikte Kastamonu’ya kayak merkezine gelen Özge Tezcanlı ise “Ben çok fazla kayak pisti gezdim. Ama burası gerçekten telesiyejleri olsun, pisti olsun çok daha güzel. Pist daha uzun olduğu için daha çok eğleniyorum. Bizim için daha güzel oluyor. Evde çok sıkılıyordum. Buraya gelmeye karar verdik ve gerçekten çok beğendim burayı” diye konuştu.

  “Teleferiğin kabinleri daha korumalı, daha çok güvende oluyoruz”

Ankara’dan Kastamonu’ya karne tatili için gelen Elif Naz Yabacı, “Aslında biz Ilgaz Dağı’na daha önceden çok kez gelmiştik ama Yurdun Tepe Kayak Merkezi yeni açıldığı için burayı tercih ettik. Burasının teleferiği daha korumalı, kabinleri kapalı, diğerlerinde üstü açıktı. Bu yüzden daha çok üşüyorduk. Ama buradaki kabinlerin kapağını istediğim zaman kaldırıp açabiliyoruz. Manzarayı seyredebiliyoruz. Bir de burasının pisti daha uzun ve daha güzel, daha çok eğleniyoruz” yorumunu yaparken, Humay Elçin ise şunları kaydetti:

“Buraya ailem beni karne hediyesi olarak getirdi. Karnemi henüz alamadım ama ailem yine de getirdi. Biraz rüzgar var ama buna rağmen çok güzel kayılıyor. Ben üç yıldır snowboard yapıyorum. Burayı çok beğendim.”

  “Yurdun Tepe’nin çok güzel bir pisti var”

Ankara’dan geldiğini ve snowboarda bu yıl başladığını anlatan Elçin Polatdemir ise “Annem ve babam beni buraya karne hediyesi olarak getirdi. Burası çok güzel, Yurdun Tepe’nin çok güzel bir pisti var, çok eğlenceli, upuzun bir pisti var. İlk başta biraz korktum ama şimdi artık kayabiliyorum güzel bir şekilde. Herkesi buraya gelmeye tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. İHA