İnebolu Limanı’na talip 3 şirket

Uzuner’den sert cevap
İnebolu Postası, liman için teklif veren üç şirketin, Eti Bakır’ın sahibi Cengiz Holdİng bünyesindeki CE-KA, Ekol ve Çelikler olduğunu yazdı. İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, aynı gazeteye yaptığı açıklamada, şartnamede limanın büyütülmesi, geliştirilmesiyle ilgili bir koşul bulunmadığını ve kendisini eleştiren Murat Demir’in söylediklerinin doğru olmadığını söyledi.

İnebolu Limanı’nın, şartnamesinde genişletmeyle ilgili koşul bulunmadığı ortaya çıktığı için Kastamonu’nun “ilgili” kesimlerinde büyük hayal kırıklığına sebep olan İnebolu Limanı’nın ihalesi için teklif veren üç şirketin ismine ulaşıldı.
İnebolu Postası gazetesi, ihale sürecini Ankara’da geçiren İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’in açıklamasına da yer verdiği haberinde, EKOL, CE-KA, ÇELİKLER, ETİ BAKIR A.Ş., ELON firmalarının şartname aldığını, bunlardan EKOL, CE-KA ve ÇELİKLER şirketlerinin teklif verdiğini yazdı.
Haberde, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’in detayları öğrenmek için 10 bin lira ödeyerek şartname aldığı, şartnamede limanın geliştirilmesi ve büyütülmesi için herhangi bir madde bulunmadığını söylediğine de yer verildi.
Uzuner’in, AK Parti Milletvekili Adayı Murat Demir’in konuyla ilgili eleştirileri ve ihale süreciyle ilgili sözleri de şu şekilde verildi:
” Şartnameyi aldım. Beni ihanetle suçlayan arkadaşların basına verdiği bilgiler tamamen yalan. Belediye başkanı üzerinden siyaset yapılmaz. Bizler Kastamonu’nun ve İnebolu’nun menfaatleri için dava açtık. Çünkü bizim şartlarımız belirlenen şartnamede yok. Bir haftadır uğraşıyorum ancak balıkçı barınağını şartnameye koydurabildim. Burada sadece İnebolu Limanı yok. 50 büyük gayrimenkul de var. Konuyla ilgili gerekli açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağım.”