İnebolu yoluyla ilgili iddiaya yalanlama

Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, Kastamonu-İnebolu yolu projesinin planlandığı gibi devam ettiğini ve İnebolu Böeleriye Başkanı Uzuner tarafından iddia edildiği gibi “askıya” alınmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’in önceki gün düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği Kastamonu-İnebolu yolunun kamulaştırma sürecindeki gecikme nedeniyle askıya alındığına yönelik iddiası üzerine Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi açıklamada bulundu.

Kastamonu-İnebolu yolu projesinin planlandığı gibi devam ettiğini ve iddia edildiği gibi “askıya” alınmasının söz konusu olmadığını ifade eden Özendi; ihale sürecini Karayolları Genel Müdürlüğü, kamulaştırma işinin ise Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından titizlikle yürütüldüğünü söyledi.

Kamulaştırma çalışmasının mevzuata uygun olarak 1 yıl önce başladığını kaydeden Özendi; Kastamonu-İnebolu yolunun ilk ihalesinin yapıldığını, bu ihale ile ilgili itiraz süresinin bugün saat 17:00’de sona ereceğini, nihai ihalenin ise 12 Temmuz’da yapılacağını kaydetti.