“İnisiyatif bizim elimizde”

Kastamonu Belediyespor antrenörü Hakan Günal, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, bu avantajı rövanş maçında korumak ve tur atlamak istediklerini belirtti.

Hakan Günal’ın maça ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Sporcu arkadaşlarımın hepsini tebrik ederim. 23 Ekim’den itibaren 16 teknik idman ile bu maça hazırlandık. Teknik anlamda istediğimizi zaman zaman sahaya yansıtamadık. Ancak sporcu arkadaşlarım kritik anlarda oyuna müdahale etmeyi başardılar. Rakibimizin yaş ortalaması 22 civarı ve uzun yıllardır bir arada oynayan bir takım. Zaman zaman yorumlar duyuyoruz rakibimizin bütçesi bize göre düşükmüş, Kastamonu rahat geçermiş gibi. Öyle değil. Sahada mücadele etmeden maç kazanılmaz. Rakibimiz 1. dakikadan 60. dakikaya kadar mücadele eden bir ekip. Kadrosunda değerli isimler var.  İlk müsabakada 7 sayılık bir galibiyet bizim için avantaj oldu. Şimdi deplasmanda inisiyatif bizim elimizde, onu kaptırmamaya çalışacağız.”

Taraftara da teşekkür eden Hakan Günal, “Salonu hınca hınç dolduran tüm Kastamonu halkına ve televizyon başında kalpleri bizlerle atan tüm hentbol severlere şükranlarımızı sunuyoruz. Bu güç arkamızda olduğu sürece hedeflerimize daha rahat ulaşacağımızı biliyoruz” dedi.