“İnsan kastı var”

  • Yaralıgöz dağının Çatalzeytin sınırları içerisindekiSırakonak köyü Gürcüderemevkiinde perşembe günü çıkan orman yangını dün sabah saatlerinde kontrol altına alındı.
  • Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, “İlk tespitimize göre ormanın insan kastı ile yakıldığını belirledik” dedi.

Yaralıgöz dağının Çatalzeytin sınırları içerisinde Sırakonak köyü Gürcüdere mevkisinde perşembe günü çıkan orman yangını dün sabah saatlerinde kontrol altına alındı. Ekipler, bölgede soğutma çalışmalarına başladı.

Yangına Çatalzeytin, Küre, Taşköprü, Tosya, Araç, Devrekani, Karadere ve Kastamonu Orman İşletme müdürlükleri ile Abana, Çatalzeytin ve Bozkurt Belediyesi itfaiye ekipleri ile köylüler katılmış, çalışmalara 9 ilden gönderilen yangın söndürme araçları ve 2 helikopterle destek verilmişti.

Öte yandan bu mevkie yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Attepe Yaylası’nda cumartesi günü başlayan yangın da önceki gün kontrol altına alınmıştı.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu ise DHA muhabirine orman yangınına ilişkin yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz perşembe günü 4 farklı bölgede başlayan orman yangınları tamamen kontrol altına alınarak söndürüldü. Ormanın ilk tespitimize göre insan kastı ile yakıldığını belirledik” diye konuştu.