IPARD programı sektörel bazlı tanıtım toplantısı

Tarım ve Kırsal Kalınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı ve Kastamonu İl Koordinatörlüklerininişbirliğiile28 Aralık 2020 tarihinde,çevrimiçi toplantı platformu kullanılarak IPARD-2 Sektörel Bazlı Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü himayesinde gerçekleşentoplantıda Tarım Reformu Genel Müdürlüğü yetkilileri IPARD programını tanıttı. Daha sonra TKDK Çankırı İl Koordinatörü Emre AKBIYIK ve TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet KUYULU İllerindeki çalışmalar hakkında bilgi vererek, yatırımcıları proje sunmaya davet ettiler.TKDK Merkez Teşkilatı uzmanları tarafından IPARD programı kapsamında destek verilen sektörlerle ilgili sunum yapılmasının ardından,TKDK’dan hibe desteği alarakhayata geçirilen Çankırı Kurşunlu İlçesindeki Korkut Ata Otel’in sahibi Hüseyin Korkut ve Kastamonu Merkez Çiğil Köyünde 248 Büyük Baş Besi işletmesi sahibi Beser Tarım ve Hayvancılık Limited Şirketi ortaklarından Mehmet Melekoğlu projelerini gerçekleştirirken yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar. Genel değerlendirmeler ve soruların cevaplandırılmasının ardındantoplantı sona erdi.

Toplantıya, potansiyel yatırımcılar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte sivil toplum kuruluşları, kooperatif ve üretici birliklerinden çok sayıda kişi katıldı.