İşeri’den referandum değerlendirmesi

KASTAMONU Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, ülkemizin yeni bir anayasayla önemli bir değişim sürecinin ilk adımını attığını söyledi.

Sedat İşeri, 16 Nisan referandum sonucunu gazetecilere değerlendirdi. Kastamonu’nun referandum oylamasında yüksek bir oyla görevini yerine getirdiğine vurgu yapan Başkan Sedat İşeri, sonuçların milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

İşeri, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kastamonu referandum oylamasında yüksek bir oyla görevini yerine getirmiştir. Milletimiz için hayırlı olsun. Ülkemiz yeni bir anayasayla önemli bir değişim sürecinin ilk adımını atmıştır. Ülkemizin uluslararası saygınlığının oluşturulması beklentilerimiz içerisindedir. Referandum sonucunun, ekonomi üzerindeki dış çevrelerin baskısını azaltacağını düşünüyoruz. Güçlenen demokrasi, ekonomiyi de motive edecektir. İstikrar olduğu müddetçe ekonomi rayına oturacaktır. Artık daha güçlü bir ekonomi için toplumsal dayanışma içerisinde olmanın ve vakit kaybetmeden geleceğe bakmanın zamanıdır. İşimiz yatırım, üretim, ihracat ve istihdam artışına katkıda bulunmak olmalıdır. Referandum sonucunun ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”