İstihdam seferberliğinde biz de varız

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı İstihdam Seferberliğinde “Biz de Varız” dedi.
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın kamuoyuna duyurduğu 250 bin yeni istihdam hedefine destek vereceklerini ifade eden MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu’daki MÜSİAD üyelerinin de bu seferberliğe ortak olacaklarını söyledi.
Daha güçlü bir Türkiye için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Fındıkoğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısı ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Çünkü istihdam, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla da önemli bir konudur. Sosyal boyuta baktığımızda, işsiz vatandaşımızın çalışması, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi gibi önemli pozitiflikler barındırır. Diğer taraftan da istihdam artışı demek, ekonomik olarak çarkların daha fazla dönmesi, daha fazla üretim, daha fazla katma değer ve kalkınma hızının artması demektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz hafta başlattığı seferberlik çağrısını desteklediğimizi ve elle tutulabilir somut adımların atılması gerektiğini dile getirmiştik. MÜSİAD olarak, devletimizin hem işbaşı eğitimlerini hem de asgari ücret üzerindeki SGK ve vergiyi karşılayarak önemli katkı sağladığı istihdam seferberliği kapsamında elimizi taşın altına koyuyor ve bu seferberlikte “Biz de Varız” diyoruz. Kastamonu’daki üye işletmelerimizle kapsamlı bir değerlendirme yaptık” dedi.
68 üyeleriyle 2 bin 402 kişinin Kastamonu genelinde istihdam edildiğini belirten Fındıkoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıda bulunduğu milli istihdam seferberliğine fazlasıyla destek vereceklerini vurgulayarak; “Daha yapacak çok işimiz var. Güçlü bir Türkiye için daima ‘Biz de Varız'” şeklinde konuştu