Direksiyon başında izinsiz, raporsuz 45 yıl

Çetin Albayrak’ı emekliliğe müdürler uğurladı

CENGİZ MUHZİROĞLU

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’nde 5 yıli normal ve 40 yılı da müdür şoförü olarak toplam 45 yıl görev yapan Çetin Albayrak, yaş haddiyle emekliye ayrıldı.

Çetin Albayrak için önceki gün akşam Orman Bölge Müdürlüğü Misafirhane Salonu’nda veda yemeği düzenlendi. Şoförlüğünü yaptığı müdürleri veda yemeğinde Albayrak’ı yalnız bırakmadı.

DSC_0165Albayrak’ın veda yemeğine Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali Şahin, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, DSİ Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu, Toç Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Şano, Çölleşme Daire Başkanı Yaşar Çakıroğlu, Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Uzunca, Orman İşletme Müdürleri, Müteahhit Ahmet Tırpan, bazı Sendika Başkan ve Yöneticileri, Orman Müdürlüğü çalışanları ile diğer davetliler katıldı.


Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali ŞahinVeda yemeğinde konuşan Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali Şahin, “Çetin Albayrak görevine çok bağlı bir arkadaşımızda, hiç ağzından görevi süresince bir kötü laf ve olumsuz söz işitmedim, duymadım, çok itaatkardı. Yorulduğunu hiç belli etmezdi. ‘İzin al, dinlen’ derdik, izin almazdı. Hattta rapor dahi almazdı. İyi bir uzun yol şofürü idi. Yaştan dolayı emekli oluyor, onun emeklilik yaşamında da başarılar diliyor, hakkını da helal etmesini diliyorum” dedi.

Kastamonu Bölge Müdürü Hüseyin DinçerBölge Müdürleri Hüseyin Dinçer, Okan Kurşun, Ahmet Sırrı Beşel, Yusuf Şahin de Çetin Albayrak ile ilgili duygu ve anılarını anlattılar. Yemekte Albayrak’a Bölge Müdürlüğü’nün şükran plaketi ve hediyeler verildi..

 

emekli olan Çetin Albayrak

Çetin Albayrak, izinsiz, raporsuz tamamladığı 45 yıllık maratonu noktalarken yaptığı konuşmada duygularını şöyle dile getirdi:

“İşimi, görevimi çok sevdiğim için hiç izin kullanmadım, rapor almadım. 24 Orman Bölge Müdürü ile çalıştım, hiçbiriyle en ufak kırgınlığımız olmadı. Görevim süresince Allah’a çok şükür bir kaza dahi yaşamadım. 5 senesi normal şoförlük ve 40 senesi de makam şoförlüğü olmak üzere 45 yıl bilfiil görev yaptım. Yaş sınırından emekli oldum. İşimi çok seviyordum, bu yüzden de büyük şevk ve heyecanla çalıştım. Görevim süresince unutumayacağım çok anım oldu, saymakla bitmez. Görevimi noktaladığım için de üzüntülüyüm. Müdürlerimden ve çalışma arkadaşlarımdan ayrılacak olmanın burukuluğunu yaşıyorum. Beni vedamda da yalnız bırakmayan Müdürlerime, daire Müdür ve amirlerime diğer görev arkadaşlarıma ve tüm katılımcılarıma da teşekkür ediyorum.”