Kadı Dağı’nda temizlik harekatı

Belediye Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışması ile Kadı Dağı mevkiinde gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğine katılan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, öğrencilerle birlikte çöp toplayarak çevre bilinci konusunda örnek bir davranış sergiledi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, daha temiz bir Kastamonu için gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğinin ardından yaptığı açıklamada, “Daha temiz bir Kastamonu için bugün öğrencilerimizle, çocuklarımızla Kadı Dağı mevkiinde çöp toplama etkinliğine katıldık. Tabi çevre bilinci çok önemli. Ama gördüm ki çocuklarımız bizden çok daha öte bir bilince zaten sahipler. Onlara bu güzel etkinliğe katılımlarından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Ben onlardan da bir söz aldım. Artık pikniğe gittiklerinde ya da hayatın diğer alanlarında herhangi bir şekilde büyüklerinden bu şekilde çevreyi kirletici bir davranış gördüklerinde uyarıda bulunacaklar. Bunun da sözünü verdiler. Biz de çevre duyarlılığına mutlaka sahip olmalıyız. Çünkü doğayı mutlaka korumalıyız. Her şey temiz kalsın. Daha yaşanılabilir bir çevre kalsın. Çocuklarımıza daha güzel bir dünyayı miras olarak bırakalım. Onun için herkesi bu tarz etkinliklere ve çevre bilincine mutlaka davet ediyorum” dedi.

Çevre konusunda duyarlılık oluşturmak adına gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğine ayrıca Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Nuray Çolak, İsmail Hakkı Özcebeci, Serkan Bahçacıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ile 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Atatürk İlkokulu, Şehit Burak Kapucuoğlu İlk ve Ortaokulu, Şehit Mehmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri, idarecileri, belediye birim amirleri ve kurumların idareci ve temsilcileri de katıldılar.