Kadın üyelerine görev mesajı, Baltacı’ya soru

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Kadın Kolları Kongresi’ndeki konuşmasında, parti olarak kadınları siyasetin tam merkezine, odak noktasına konumlandırdıklarını belirtti ve “Önümüzdeki 2023 seçimlerinde sahayı ve sandıkları siz değerli kadın kardeşlerimize emanet edeceğiz. Kadınlarımızın sahip çıktığı sandıklarda eksik hata yanlış çıkmayacağına eminiz” dedi.

Konuşmasında, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın son açıklamalarına da değinen Ünlü, “Cumhur İttifakına laf söylemeyi bırak kendi ittifak oluşumuna bak. Cumhur ittifakını oluşturan partiler bellidir. Peki ya siz ne yapıyorsunuz? Kimlerle ittifak halindesiniz? Terör örgütünün uzantısı olan HDP ile ortak mısınız, değil misiniz? Kastamonu halkı bu cevabı sizden bekliyor” sorusunu yöneltti.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Kadın Kolları Kongresi’ndeki konuşmasında, “İlimizde toplam seçmen sayısının yarıdan fazlasını kadın seçmenlerimiz oluşturuyor” dedi ve 2023 seçimlerinde sahayı ve sandıkları kadın üyelerine emanet edeceklerini açıkladı.

“Kadınlarımızın sahip çıktığı sandıklarda eksik hata yanlış çıkmayacağına eminiz. Her kadın kardeşimiz kendi bölgelerinde kapı kapı gezerek seçmenlerimizi ziyaret ederek çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerine inancımız tamdır” diyen Ünlü, şunları söyledi:

“Biz kadınlarımızı siyasette siyasetin tam merkezine, odak noktasına konumlandırıyoruz. Çünkü biz, AK Kadınlara gönülden, yürekten güveniyoruz inanıyoruz. Tüm dünyada kadınlara haksızlık, adaletsizlik yapılırken bizler hep kadınlarımızın yanında yer aldık. Hayatımızın her alanında kadınlarımızın hak ettiği konumlara gelebilmesinin yanında teşkilat kademelerimizde de kadınlarımıza önemli görevler verme çabası içerisinde olduk. Bugün ülkemizde eğitimden istihdama ve siyasete kadar her alanda kadınlarımız çok önemli yerlere gelmişse bunun gerisinde kararlı bir mücadele var.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü iradesi var ve lideriyle birlikte inandığı yolda yürüyen Şehit Şerife bacılar, AK Kadınlar var. Sayın Cumhurbaşkanımız, kadınları görmezden gelen, yok sayan bir siyaset anlayışının başarıya ulaşma şansı yoktur diyor. Liderimizle birlikte siyasette sorumluluk aldığımız günden bu yana kadınlarımızla beraber yürüdük, yürümeye de devam edeceğiz. Türkiye’de AK Parti bugün en etkili kadın kolları teşkilatlarına sahiptir.

İstiklal Yolu’nun 100. Yılı  kutlama programlarına tüm teşkilat olarak katılacaklarını da belirten Ünlü, konuşmasında, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın son açıklamalarındaki eleştirilere de cevap verirken şunlarısöyledi:

“Hasan Baltacı’nın geçmiş günlerde yapmış olduğu konuşmaya cevap vermek istiyorum. Cumhur İttifakına laf söylemeyi bırak kendi ittifak oluşumuna bak. Cumhur ittifakını oluşturan partiler bellidir. Cumhur İttifakı AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinden oluşmaktadır. Cumhur İttifakı Türkiye’nin bekasıdır. Cumhur İttifakı Türkiye’nin geleceğidir. Cumhur İttifakı, Türkiye’ye umudunu bağlamış tüm mazlumların gür sesidir. Biz Cumhur İttifakı olarak ülkemizin büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin ve güçlü adımlarla ilerliyoruz. Peki ya siz ne yapıyorsunuz? Kimlerle ittifak halindesiniz? Terör örgütünün uzantısı olan HDP ile ortak mısınız? değil misiniz? Kastamonu halkı bu cevabı sizden bekliyor.

Sayın Hasan Baltacı, Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulunmuş. Oradaki provokatif olaylara karışan ülkemize düşman olan terör örgütleriyle bağlantısı olanlara ‘çocuklarımız’ diyor. Biz zaten bunların terör örgütleriyle olan yakınlıklarını her yerde görüyoruz. Milletvekili Hasan Baltacıda genel başkanları gibi orada ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen terör örgütü bağlantılı kişilere ‘çocuklarımız’ diyerek safını belli etmiştir.”