Kadirşinas Üniversitemiz!

mafacan

Üniversitemizin 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni geçtiğimiz hafta Kuzeykent Meydanı’nda yapıldı…

Üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçenleri kucaklamasıyla tam bir kadirşinaslık örneğiydi tören!

Okul veya yurt yaptırarak yahut laboratuvar kurarak, arazi bağışlayarak üniversitemize katkıda bulunan yekun hayırseverler tam tekmil davet edildi üniversitemizin kadirşinas yönetimi tarafından mezuniyet törenine!

İnce elenip sık dokunduğu için bir hayırsever dahi unutulup, kalbinin incinmesine izin verilmedi!

Misal…

Ülkemizin hatta Avrupa’nın önde gelen sanayicilerinden Yılmaz Ailesi en başköşede taltif gördü!

Yılmaz Ailesi tarafından yaptırılan “Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu” binası 7 Eylül 2013 Cumartesi günü düzenlenen törenle Kastamonu Üniversitesi’ne devredilmiş ve Abana’da düzenlenen tören kalabalık bir topluluğun katılımı ile coşku içinde gerçekleşmişti…

Yılmaz Ailesi dört dörtlük bir bina yaptı, 4 katlı binada 21 derslik, 2 çizim salonu, 4’ü bilgisayar laboratuarı olmak üzere 8 laboratuar, konferans salonu, kütüphane, kantin ve dinlenme alanları, öğrenci kulüp odaları, akademik ve idari personel odaları yer alıyor.

Rektör Aydın konuşmuştu törende…

Abana Sabahat Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu’nu görüntüsüyle, içinin fonksiyonelliğiyle, dizaynıyla mükemmel bir eğitim müessesesini Yılmaz Ailesi inşa edip bizlere teslim ediyor.

Yılmaz Ailesi yaptırdıkları Meslek Yüksekokulu ile sadece üniversitemize hizmetle kalmadı. Aynı zamanda Abana’ya,  memleketimize ve insanlığa hizmet etmiş oldular. Yılmaz Ailesi bu binada eğitim-öğretim görecek öğrencilerimiz, akademisyenlik yapacak arkadaşlarımız için yüzyıllarca devam edecek hizmetin bir parçası olacaklar. Bundan sonrası bize düşmektedir. Kastamonu Üniversitesi yapması gereken hizmetlerle mükelleftir. Biz her sene Fazıl Boyner Günlerini yapmayı gelenek haline getirdik. Önümüzdeki yıl Fazıl Boyner hatırasına milletlerarasında sempozyum yapıyoruz. Nasip olursa önümüzdeki yıldan itibaren Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Günleri de her sene tekrarlanacaktır. Ayrıca sempozyum, konferans ve programlar da yapılacaktır. Üniversitemiz kadirşinas olacaktır ve kadirşinaslığını daima gösterecektir. Çünkü hayırsever ailelerimiz ve Yılmaz Ailemiz bizlere kadirşinaslığını göstermiştir.”

Üniversitemiz verdiği sözü tuttu…

Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Günleri” her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor!

Üniversitemize fakülte binası kazandıran Boyner Ailesi üniversite yönetiminin zaten hep kalbinde yaşıyor…

Ailenin gelini Ümit Boyner geçtiğimiz günlerde üniversite öğrencilerine bir konferans vermek için şehrimize geldiğinde üniversite yönetiminden akademisyenlere kadar gösterilen nezaket ve büyük ilgi zaten akıllardan hiç çıkacak gibi değil!

Özyörük Ailesi İnebolu’ya yurt yaptı…

Mezuniyet törenine davet edildi!

Rahmetli Şükrü Esen arazi bağışladı…

Esen Ailesi mezuniyet törenine davet edildi!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Araç MYO binasını elden geçirerek büyük bir hayırseverlik örneği gösterdi…

Mezuniyet törenine davet edildi!

Rektör Bey hakikaten ne doğru söz etmiş!…

Üniversitemiz kadirşinas olacaktır ve kadirşinaslığını daima gösterecektir.”

•••

Not: Daha finaller başlamadan mezuniyet töreni yapmak da ayrı bir başarı kuşkusuz…

Mezun olacak öğrenci sayısını bilmek ise ayrı bir matematik gerektiriyor anlaşılan.

mustafa-afacan-bant