Kafede çıkan yangın kenti elektriksiz bıraktı

KASTAMONU'NUN ÇATALZEYTİN İLÇESİNDE 'CAFE BİİZ' İSİMLİ KAFEDE YANGIN ÇIKTI. YANGINDA KAFE KULLANILAMAZ HALE GELİRKEN, İLÇENİN BÜYÜK KISMINA DA ELEKTRİK VERİLEMİYOR. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde bir kafede çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Kullanılamaz hale gelen kafenin yanındaki trafonun da yanmasıyla ilçenin büyük kısmı elektriksiz kaldı.

Çatalzeytin ilçesinde bir kafede çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Kullanılamaz hale gelen kafenin yanındaki trafonun da yanmasıyla kentin büyük kısmı elektriksiz kaldı.  

Edinilen bilgiye göre, Çatalzeytin ilçesine bağlı Cumhuriyet Meydanında faaliyet gösteren bir kafede henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın tüm kafeyi kapladı. Çatalzeytin Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, uzun uğraşlar sonucunda söndürülürken kafe ise kullanılamaz hale geldi.

Ayrıca çıkan yangın nedeniyle kafenin önünde bulunan trafoda yandı. Yanan trafo nedeniyle elektrik hatlarında da arıza oluşurken kentin büyük bir bölümüne elektrik verilemedi. Başkent EDAŞ ekipleri arızanın giderilmesi için çalışmalara başladı. İHA