Kamalak:“SP’liler şükür namazı kılsın”

Saadet Partisi Merkez İlçe 2.Olağan Kongresi’nde başkanlığa Selçuk Erbil getirildi. Genel kurula katılan partinin eski Genel Başkanı, şimdiki Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Kim ben Saadet Partiliyim diyorsa 2 rekat şükür namazı kılsın” dedi.

Saadet Partisi Kastamonu Merkez İlçe Teşkilatı 2’nci Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kastamonu Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan kongrede Merkez İlçe Başkanlığı görevine Selçuk Erbil seçildi.

Erbil başkanlığındaki yönetim kurulu ise Abdurrahman Yılmaz, Aydın Ay, Erdal Tavus, Fahrettin Tormiş, Haşim Yıldız, Kadir Yalçın, Kuddusi Fındıklı, Nihat Yazgan, Oğuz Köylü, Rahmi Yazıcıoğlu, Raif Yazıcıoğlu, Seyfettin Küçükbulut, Şenel Sipahioğlu ve Şükrü Gökmen’den oluştu.

Divan Başkanlığını İl Başkanı Mehmet Kemal Demirkıran’ın yaptığı kongreye Saadet Partisi’nin eski genel başkanı, şimdiki Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Kamalak da katıldı.

Neden halen Saadet Partisi’nde kalmayı tercih ettiklerini açıklayarak konuşmasına başlayan Mustafa Kamalak, şunları ifade etti:

“Bize delimisiniz diyorlar? Neden halen Saadet Partisi’ndesiniz diyorlar. Bir avuç insansınız diyorlar. Ama biz dünyanın en büyük partisiyiz. Hak davanın temsilcileriyiz. Falan parti daha büyüktür, falan parti daha güçlüdür diyebilirler. Birisi bu zamana kadar namaz kılarken namazı terk etmişse biz ona mı uyacağız? Biz ona acırız. Namazı terk eden kime kötülük ediyor? Başta kendine kötülük ediyor. Cihadı terk eden kime zarar veriyor? Tabiki kendisine. Biz terk edenlere sadece üzülürüz. Kızmayız çünkü, kızmaya hakkımıza yok. Birgün Karun tüm ihtişamıyla halkın karşısına çıkmış. Herkes onun yerinde olmayı, onun sahip olduklarına sahip olmayı aklından geçirmiş. Bir kısım insanlar o gün Allah’ın nimeti onun sahip olduklarından üstündür dediler. Ertesi gün Karun ve sarayı yerin dibine geçmiştir. Onun tacına, tahtına, servetine, ihtişamına imrenenler Allah’ın lütfu bizim üzerimizde olmasaydı bizde helak olanlar içinde olacaktık dediler. Bu dava çoğunlukların davası değildir. Bu dava hakka teslim olan ve hakkı savunanların davasıdır. Tarihe bakıp tarihten ders almak zorundayız. Peygamberimizin bıraktığı emanete sistem olarak, evrensel nizam olarak sahiplenen, sahip çıkan tek teşkilat, Milli Görüşün tek temsilcisi olan sizlerinde üye olduğu bu teşkilattır, Saadet Partisi’dir. Bu nedenle ne kadar hamd etsek azdır. Milli Görüşlü olmak Allah’ın bir lütfudur. Eğer kimki ben Saadet Partiliyim diyorsa eve gidince 2 rekat şükür namazı kılsın. Dünya yönetimi sizler sayesinde hak ellere geçecektir. Asla terrüdünüz olmasın. 1995 seçimlerinde Başbakanlık görevini merhum hocamız Necmettin Erbakan hak etmiş olduğu halde, o makamı kendisine vermediler. Sizlerin desteği ve hukuk yoluyla o koltuk gasıplardan alında ve hocamıza verildi. Türkiye kazandı, fakir fukura kazandı. İşçi kazandı, memur kazandı. İlk karar işçiye ve memura yüzde 50 zam oldu. Bugünde Saadet Partisi kazanırsa Türkiye kazanacaktır, tüm İslam coğrafyası kazanacaktır. Bugün herkesin ortak fikri şudur ki; Erbakan’ın değerini bilmemişiz.Bunu söylerken doğru söylüyorlar, yanıldıklarını neden sonra anladılar. Erbakan hocanın fikirleri yaşıyor. O hep önce yaşanabilir bir Türkiye demiştir. Sonra yeniden bir Türkiye demiştir. Bugün Amerika, Rusya, Almanya ve diğer ülkeler Ortadoğu’ya çöreklenmiştir. Burası bizim apartmanımızdır. Burada gayeimüslimlerin ne işi var? Bunu sormalı ve gereğini yapmalıyız.”

İslam coğrafyasının üç büyük facia yaşadığını ve bu faciaların 1. Haçlı Seferi, Mogol İstilası ve 1.Dünya Savaşı olarak sıralayabileceğini belirten Kamalak, ilk iki faciayı atlatmayı başardıklarını üçüncü facianın ise halen devam ettiğini ve Saadet Partisi’yle atlatacaklarını kaydetti.