Kamu-Sen’den Zafer Yürüyüşü çağrısı

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği, bu yıl 6’ncısı düzenleyeceği Zafer Yürüyüşü için Kastamonululara katılım çağrısı yaptı.
İl Temsilcisi Nedim Afacan, yaptığı açıklamada, “‘Çanakkale geçilmez’ dedirten atalarımızı anmak için tertiplediğimiz yürüyüşümüze yediden yetmişe tüm Kastamonulu hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

Türkiye Kamu-Sen tarafından düzenlenen 6. Zafer Yürüyüşü 18 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Eskişehir Kültür Derneği Mehteran Takımı gösterisi ile başlayacak programda Grup Ülkü de kahramanlık türkülerini seslendirecek. Ardından bayraklarla, meşalelerle birlikte Kastamonu Kale’sine yürüyüş başlayacak. Kalede Kuran-ı Kerim okunması, dua ve çeşitli ses- ışık gösterileri ile yürüyüş sona erecek.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nedim Afacan yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bundan 102 yıl önce 18 Mart 1915 günü Çanakkale Deniz Zaferi’nin haberini alan Kastamonulular sokaklara dökülmüş zafer haberini bir yürüyüş tertip ederek kutlamışlardı. Devrin Kastamonu Valisi Atıf Bey’in katılımı ile yürüyüş şölene dönüşmüştü. Orada Mekteb-i Sultani öğrencisi Celal, Mehmet Emin Yurdakul’un Cenge Giderken adlı şiirini okurken zafer coşkuyla kutlanmıştı.
2013 yılından itibaren bu yürüyüşü canlandırmak, hemşehrilerimize hatırlatmak amacıyla Türkiye Kamu-Sen il temsilciliği tarafından 18 Mart günü tekrar “Zafer Yürürüşü” tertip edilmiş ve geleneksel bir hal alarak günümüze kadar devam ettirilmiştir.
Bu yıl da Türkiye Kamu-Sen tarafından organize edilen yürüyüş 18 Mart Cumartesi saat 17:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak Kastamonu Kalesi’nde son bulacaktır.
“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” dedirten atalarımızı anmak için tertiplediğimiz yürüyüşümüze yediden yetmişe tüm Kastamonulu hemşerilerimizi davet ediyoruz.”