Kandiliniz mübarek olsun

Bu akşam mübarek Mevlid Kandili. Tüm okurlarımızın kandilini kutlarız.

Vali Avni Çakır yayınladığı kandil mesajında, “Toplumsal huzuru hep birlikte idrak ettiğimiz bu mübarek gecenin hepimize sağlık,  mutluluk, esenlik getirmesi ve varolan tüm güzel hasletlerin en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, Kastamonulu hemşehrilerimizin ve tüm islam aleminin Mevlit Kandili’ni kutluyorum” dedi.

Vali Çakır’ın yanı sıra Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İGM Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel de yayınladıkları mesajlarla Kastamonuluların kandilini kutladılar.

MESAJLAR ŞÖYLE:

VALİ AVNİ ÇAKIR

Bir fazilet güneşi, hidayet meşalesi olan Peygamberimiz Hz. Muhammet’in doğduğu bu gece,   yüce Allah’ın bütün insanlığa sunduğu en büyük lütuf ve nimetlerinden biridir.

Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammet mükemmel hayatıyla örnek,  insanlık için yol gösterici ilahi bir nur, sönmeyen kandilimizdir. O’nun doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerindendir. Düşünce ve yaşadığı hayat tarzı gerekse söz ve düşünceleriyle akıllara, gönüllere ve ruhlara hitap ederek; bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin egemen olacağı örnek bir manevi ortamı tebliğ ve tatbik ederek insanlığın yolunu aydınlatmıştır.

Fazilet, erdem ve iyiliklerin yeryüzünde tesis edilmesini sağlayan Peygamber Efendimiz hayatı boyunca ırk, dil, din, yaş, renk, cinsiyet ve hiçbir fark gözetmeksizin insanlara sorumluluklarını ve taşıdığı değerlerin önemini yaşayarak öğretmiş,  aile hayatı ile de bütün insanlara örnek olmuştur.

Hz. Peygamberimizin merhametinin, hoşgörüsünün, sabrının, yardımseverliğinin daha yoğun yaşandığı bu özel gecede yapılan dualar,   yardımlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik duygularımızı daha da güçlendirecektir.

Toplumsal huzuru hep birlikte idrak ettiğimiz bu mübarek gecenin hepimize sağlık,  mutluluk, esenlik getirmesi ve varolan tüm güzel hasletlerin en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, Kastamonulu hemşehrilerimizin ve tüm islam aleminin Mevlit Kandili’ni kutluyorum.

 

METİN ÇELİK

Güzel ahlâkı, engin hoşgörüsü, adaleti ve mütevazılığı ile tüm insanlığa örnek olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (A.S)’ın dünyaya gelişinin 1449. yıldönümünü idrak ediyoruz. İnsanların en hayırlısı ve “Muhammed-ül emin” olarak anılan Hz. Peygamber, kutlu öğüt ve rehberliği ile asırlar sonrasına ışık tutmakta, yol göstermektedir. O’nun yolundan ve fikrinden habersiz olup, hırs ve güç tutkusuna yenik düşenler; bugün dünyanın muhtelif yerlerinde milyonlarca mazlumun kanının akmasına sebep olmaktadır. İnsanlık Hz. Muhammed’in çağlar üstü önderliğine ve rehberliğine muhtaçtır.

İnanıyoruz ki; Allah, zulmün ve acının üstünü rahmetiyle örtmeye muktedir olandır. Bu inançla, bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek kandil gecesi vesilesiyle Kastamonu’luhemşehrilerimin ve bütün İslam âleminin Mevlid kandilini tebrik ediyor, Yüce Allah’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için mutlu, huzurlu, ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.

GALİP VİDİNLİOĞLU

Türk İslam Alemi’nin MevlitKandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında makbul olmasını diliyorum. Bu gece kutlu bir doğumun, gıpta edilecek manevi uyanışın aziz anısını bütün güzellik ve görkemiyle idrak ediyoruz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan MevlitKandili’mizeerişmenin heyecanını ve mutluluğunu paylaşıyoruz.

Efendimizin örnek hayatı ve davranışları, dürüstlüğü veahlakı hayatımız boyunca yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bu vesileyle Fransa’da, Efendimize yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıları lanetliyorum. Bu çirkin saldırılara göz yumanların da kahrı perişan olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

Bu mübarek gecede, Ermenistan’a karşı haklı bir mücadele sürdüren kardeş devletimiz Azerbaycan’a Rabim güç kuvvet versin. Mukaddes yolda Rabbim bizlere Karabağ’a Türk Bayrağı çekildiği günü göstersin inşallah.

Bu mübarek gecenin, Türk İslam Dünyası’nın birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini, tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum.

GÜRAY PARÇAL

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ‘in Dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Yeryüzünde önemli gelişmelere vesile olan bu kutlu doğum; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in getirmiş olduğu  ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz ahlakını özümsemek, ona duyulan sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırlardır, aziz milletimiz ve tüm İslam alemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.

Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, milletimizin ve tüm İslam alemi’nin Mevlid Kandilini kutluyor, birliğimize beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyorum.

DOĞAN ÜNLÜ

Mevlid Kandili, İnsanlığa rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in doğumu vesilesiyle kutladığımız müstesna zaman dilimlerinin başında gelmektedir. Barış, Sevgi ve Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V) bu kutlu gecede dünyamızı şereflendirmiştir. Onun doğumu karanlık dünyamız için nurlu bir güneş olmuştur. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (SAV) sevmek ve onu örnek almak demek; insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı O’nun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir. Çünkü O’nun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü, bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimiz (S.A.V)bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek Mevlid kandili dolayısıyla, başta Kastamonulu hemşerilerim olmak üzere bütün İslam âleminin kandilini tebrik ediyor, Yüce Rabbimden, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.

EMİN ÇINAR

Bu gece İslam aleminin en hayırlı gecelerinden birini daha yaşamanın şükrü ve mutluluğu içindeyiz. Mevlid-i Şerif, Mübarek doğuş gibi isimlerle de anılan; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum gecesi olan MevlidKandili’mizi kutluyorum. Güzel dinimiz İslamiyet’in bize bahşettiği bu özel günlerin huzurumuzu artırmasını, birlik beraberliğimizi güçlendirmesini temenni ediyorum. Rabbim hepimize daha nice mübarek kandiller görmeyi nasip eylesin.

Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile aydınlanan tüm Müslüman alemininMevlid Kandili mübarek olsun.

AKİF GÜZEL

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak son zamanlarda yaşananlar
İslam’a ve Müslümanlara olan Batının düşmanlığını gözler önüne sermiştir. Irkçılıktaki zulümleri hat safhaya çıkmış batının uygulamaları, sönmeyen bir intikam arzusunun neticesidir. Sözde demokrasi ve insan haklarını savunan Fransa’da Efendimize hakaret karikatürleri devlet binalarına yansıtılmış, Almanya’da ise cami baskınlarında Polis botlarla Müslümanların ibadethaneleri olan Camilere girmiştir. Bu sebeple Fransa ve Almanya yı en sert şekilde kınıyoruz.

Efendimiz s.a.v güzel ahlak timsali örnek bir kişidir. Onun ahlakı Kuran ahlakıdır. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrif ettiği gece olarak kutladığımız Mevlid Kandili, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın daha da pekişmesine vesile olacak en değerli gecelerdendir. Mevlit Kandili vesilesiyle tüm İslam aleminin kandilini tebrik eder hayırlaravesile olmasını Rabbimden niyaz ederim