Kaptandan“destek” çağrısı ; “Tribünleri boş görmek bizi üzüyor”

“Şu anda güzel bir ivme yakaladık iç sahada oynadığımız maçlarda taraftarlarımızı, Kastamonu halkını bizleri desteklemeye maçlara bekliyoruz. Onlar bizim için her zaman itici güç olmuşlardır.  Tribünlerin boş olması bizleri üzüyor. Kastamonuspor bu şehrin en büyük marka değeridir. Kimse sevdasına küsmemelidir.”

Kastamonuspor 1966 Takım Kaptanı Faruk Öcal, son dönemlerde yakaladıkları çıkışı takım içerisindeki arkadaşlığa ve futbolcuların şehri sahiplenmesine bağladı.

Kazanma alışkanlığı yakaladıklarına dikkat çeken Faruk Öcal, “Her geçen gün üzerine koyarak devam ettirdiğimiz bir oyunumuz var.  Bu iyi oyunda bizi 6 maçlık galibiyet serisine doğru sürükledi.  Kazanma alışkanlığını yakalamış durumdayız. Sezona zor şartlar altında başlayan yeniden kurulan bir takımın belki de bu şekilde bir çıkış yakalayacağı kimsenin aklına gelmiyordu. Takımdaki birlik beraberlik futbolcuların tamamının şehri takımı sahiplenmesi güzel sonuçları beraberinde getirdi” dedi.

Kastamonuspor’un yıllardır hedefe oynayan bir takım olduğunu ifade eden Faruk Öcal, “Sezonun 8 haftasını geride bıraktık.  Maç maç gidiyoruz. Sezon sonu nerede olduğumuz ve hangi sıralamada bitirdiğimiz bizim için önemli. Kastamonuspor yıllardır hedefe oynayan herkesin dikkatle takip ettiği bir kulüp haline gelmiştir. Hiçbir zaman hedefsiz, alt sıralara oynayacak bir kulüp değildir. Ne şehir nede bizler bunu kabul etmemeliyiz” diye konuştu.

“KASTAMONUSPOR BU ŞEHRİN MARKA DEĞERİ”

Faruk Öcal konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şuanda güzel bir ivme yakaladık iç sahada oynadığımız maçlarda taraftarlarımızı, Kastamonu halkını bizleri desteklemeye maçlara bekliyoruz. Onlar bizim için her zaman itici güç olmuşlardır.  Tribünlerin boş olması bizleri üzüyor. Kastamonuspor bu şehrin en büyük marka değeridir. Kimse sevdasına küsmemelidir.”