Kar kuzeyi vurdu

Meteoroloji’nin bölgemiz için uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı önceki geceden itibaren ilimizde de etkili olmaya başladı.

İlin sahili de kapsayan kuzey kesimlerinde daha etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimi bulurken, kapanan köy yolları oldu.

Meteoroloji’nin bölgemiz için uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı önceki geceden itibaren ilimizde de etkili olmaya başladı.
İlin sahili de kapsayan kuzey kesimlerinde daha etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimi bulurken, bu iyçelerde çok sayıda köy yolu kapandı.
Azdavay, kar yağışından en fazla etkilenen iyçelerimizden biri oldu. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 15, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede pazar kurulamadı.
Kar yağışı nedeniyle sürücüler yolda ilerlemekte güçlük çekti, rampalardan çıkamayanlar araçlarına zincir takarak yola devam etti.
Karayolları ekipleri, ilçeyi Kastamonu il merkezi, Pınarbaşı ve Daday ilçelerine bağlayan yollarda, belediye ekipleri de ilçe merkezinde kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor. Bu çalışmalar yağışın etkili olduğu diğer ilçelerde de sürdürülüyor.
Çatalzeytin’de dün taşımalı eğitime kar yağışı yüzünden bir gün ara verildi.