Kar savaşçılarına dörtlü moral

Vali Çakır, Vali Yardımcısı Kılıçarslan, Özel İdare Sekreteri Çenet ve İGM Başkanı Parçal, zorlu şartlarda kar mücadelesi veren ekipleri ziyaret etti.

Yoğun karla birlikte neredeyse tamamına yakını kapanan köy yollarını açabilmek ve açık tutabilmek için gece gündüz çalışan Özel İdare karla mücadele ekiplerinin ağır misafirleri vardı.

Vali Avni Çakır, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet ve İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, kar mücadelesi yapılan Yolkonak -Karadere grup köy yolunda çalışma yürüten Özel İdare ekiplerini ziyaret ettiler.

Beraberindeki heyetle birlikte yapılan çalışmaları yerinde denetleyen ve operatörden yaptığı iş hakkında bilgi alan Vali Avni Çakır, İl Özel İdaresi’nin kar başlamadan teyakkuza geçtiğini,yoğun kar yağışından sonra tüm ilçelerde grup yolları öncelikli olmak üzere köy yolların açılmaya başladığını belirterek,“Kısa zamanda tüm yollarımız ulaşıma açılacaktır.Bunun için gece gündüz çalışan ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.Vatandaşlarımızdan da biraz sabır ve anlayış bekliyoruz” dedi.

Vali Çakır ve beraberindekiler, kar mücadelesi ekiplerine tatlı ikramında da bulundu.