Karabaş’ı öldüren hırsızlar yakalandı

Taşköprü Karadedeoğlu köyünde 12 Ocak tarihinde meydana gelen üç ayrı evden hırsızlık yapılması ve bir köpeğin tabancayla öldürülmesi olayını gerçekleştiren 4 kişi İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin titiz çalışmaları neticesinde kısa süre içinde çaldıkları malzemelerle birlikte yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığınca, faili meçhul olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanması için yeni kurulan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Taşköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince    olay yerinden elde edilen delillerin incelenmesi sonucu şüpheli şahısların tespit edilmeleri ve olayın üzerinden 24 saat geçmeden yakalanmaları sağlandı.

Şahıslarla birlikte evlerden çalınan dikiş makinesi, su motoru, bakır kazan gibi birçok ev eşyası da Jandarma tarafından ele geçirildi. Şahısların evlerinde yapılan aramada ise (1) adet ruhsatsız av tüfeği ile (12) adet av tüfeği fişeği ele geçirildi. Hırsızlık yapılan yerde bir köpeği de ateşli silahla öldürdükleri iddia edilen (4)  şüpheli şahıs adli makamlara sevk edildi.