Karabük’te istenmeye olaylar

GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, Karabük’te yaşananların ardından açıklamalarda bulundu. Aygün, Karabükspor yönetimini hedef aldı, Karabükspor’un mevcut yönetim ve oyuncuları varken kardeşlikten bahsedilemeyeceğini kaydetti.

Aygün’ün açıklamaları şu şekilde: “Komşu şehrimiz Karabük ile oynadığımız müsabaka sonrası ortaya çıkan olayları maalesef üzülerek karşılıyorum. Futbolda asla görmek istemediğimiz bu tür olayları komşu şehir Karabük’te yaşamak; şahsımı ve camiamızı daha da çok üzmüştür. Ev sahipliğinden ve misafirperverlikten bihaber olan Karabükspor yönetimini ve oyuncu grubunu esefle kınıyorum. Mevcut Karabükspor yönetimi ve oyuncu grubu değişene kadar; iki takım arasında ‘Kardeş Takım’ unvanını kullanmak şahsen yanlış olacaktır diye düşünüyorum. Bu arada Karabükspor takımının özellikle bizimle oynadığı maçlarda daha hırslı ve saldırgan tavrı da dikkatimi çeken önemli bir husus. Keşke aynı hırsı ve saldırgan tavrı diğer müsabakalarda da göstermiş olsalardı. O zaman belki daha iyi bir noktada olabilirlerdi.”

KARABÜK YÖNETİMİ CİDDİYETTEN UZAK

Kardemir Karabükspor Yönetim Kurulu, GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün’ün yaşı üzerinden ürettiği mizah ile karşı bir açıklama yayınladı. Köklü geçmişiyle övünen Kardemir Karabükspor yönetimi, Aygün’e provokatör imasında bulundu.

O açıklama şu şekilde: “Kastamonuspor müsabakası sonrasında yaşanan ve sahamızda görmeye alışık olmadığımız olaylar bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Müsabaka sonrasında olayların çıkma nedeni; Kastamonuspor kulübünün resmi sitesinde yapmış olduğu açıklama ile daha anlaşılır bir hal almıştır. Müsabaka esnasında futbolcularımızın oyunda üstünlük kurmaları kendilerinde hazımsızlık yapmış olacak ki müsabaka sonrasında misafir takım sporcuları soyunma odasına gitmişken forma numarasından memleketi anlaşılan oyuncu soyunma odasına gitmeyerek müsabakayı provoke etmiştir. Bu sporcunun neden soyunma odasına gitmeyerek saha içerisinde provokasyon yaptığının açıklamasını da Kulüp Başkanı olan genç arkadaştan bekliyoruz. Ayrıca açıklanması gereken bir başka hususta, bu futbolcu provokasyonu kendi inisiyatifi ile mi yoksa aldığı bir talimatla mı yapmıştır. Kastamonuspor Kulübü, köklü bir geçmişi olan kulübümüze rakip bile değildir. Komşu iki şehrin takımı olmamız aramızda yapılan ve yapılacak olan müsabakalarla hak yiyeceğimiz anlamına gelmez ve gelmemelidir. İki şehrin arasında olan bu yakınlık böyle bir düşünce oluşturmuş ise bu düşünce derhal terkedilmelidir. Genç arkadaşıma yolun başında bir uyarıda bulunuyoruz. Yaşının genç olması nedeniyle duydukları ile yorum yapmamalıdır. Centilmenlik dersi verme hadsizliğini gösteren genç arkadaşımız rakip takım sporcularına yönelik hakaret ve sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle hak mahrumiyeti cezası almayıp müsabakayı canlı izlemiş olsa idi bu şekilde talihsiz açıklamalarda bulunmazdı. Tüm iyi niyetimizle buna inanıyoruz ve bu arkadaşın gençliğine veriyoruz.”

KARABÜK BASINI DA KSK’YI HAKLI BULDU

Karabük’te görev yapan ajans muhabirleri, maç sonunda GMG Kastamonusporlu bir futbolcuya saldırıldığını yazdı. Kastamonusporlu futbolcuya saldırılması sonrasında sahanın gerildiğini belirten Karabük basını, olaylara polisin müdahale ettiğini duyurdu

FARUK ÖCAL’DAN AÇIKLAMA

GMG Kastamonuspor kaptanı Faruk Öcal ise sosyal medya üzerinden konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öcal’ın açıklamaları ise şu şekilde: “90 dakika sahada yerden kalkmayan bizimle oynadığı maçlara iki katı hırsla hazırlanan Karabük camiasını kutlarım. Keşke her maç böyle oynayıp 6/7 tane yemeseniz. Lütfen kimse bana kardeş kulübüz demesin. Bizim bizden başka dostumuz yok bu da böyle biline.”

Öcal: “Şanlı tarihi başarılarla dolu ve onurlu mücadelesiyle adından söz ettiren evliyalar şehrimizin ve armasının olduğu yerde her zaman adından söz ettiren kulübümüzün olduğu her yerde herkes tarafından önce saygıyla karşılanmışızdır. Önce her zaman rakibe saygı düşüncesiyle mücadele ettiğimizi, rakibimiz kim olursa olsun önce oyun oynamak, güzel futbol izlettirmek arzumuzdur. Yerlerde yatmak dakikalarca zaman geçirmek değil, kaybettiğimiz maçlarda yatmış olsaydık bu durumda olmazdık. Zorlu dönemlerden geçsek de hem arma için hem bu şanlı forma için dik duruşumuzu her zaman sahaya yansıtıp, kulübümüzü her yerde en iyi şekilde temsil etmek en büyük hedefimizdir.”