Karadeniz’den Konak’ta inceleme

Vali Yaşar Karadeniz, bu yıl restorasyonunun tamamlanması beklenen Kastamonu’nun sembol eserlerinden Vilayet Konağı’ndaki çalışmaları inceledi.

Karadeniz, kendisini makamında ziyaret eden ve Kastamonu coğrafyası, görev alanlarındaki çalışmalar ve sürmekte olan projeler hakkında bilgi aldı.

Kastamonu’ya hizmet için burada olduklarını, doğru proje ve bilgiyle birlik ve beraberlik içerisinde hareket edildiğinde çok daha iyi yerlere gelineceğini ifade eden Vali Karadeniz, daha sonra ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ettiği Karahasan’la birlikte Vilayet Konağı’na geçti.

Mimar Vedat Tek tarafından projelendirilen ve 1902 yılından bu yana hizmet veren hükümet konağındaki çalışmaları yerinde inceleyen Karadeniz’e, binanın iç düzeni ve dış çevresinde yapılan düzenlemeler hakkında detaylı bilgi verildi.

Karadeniz, çalışmaları beğendiğini belirterek bazı konularda talimat verdi.

Vali Karadeniz’in incelemeleri sırasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan’ın yanı sıra Plan Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Serkan Mazıoğlu, Elektrik Mühendisi Kerim Akpınar, İnşaat Mühendisi Murat Tek, Mimar Aynur Uzuner Akpınar, müteahhit firma şantiye şefi Mimar Ertuğrul Özçelik de hazır bulundu.

Binadaki restorasyon çalışmalarının bu yıl tamamlanması bekleniyor.