Karate ordusu

Kastamonu Şampiyonlar Spor Kulübü yeni dönem çalışmalarına 150 karateci ile başladı. Hafta sonu Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda yapılan törenle yeni dönem çalışmalarını başlatan Kastamonu Şampiyonlar Spor Kulübü bünyesinde adete bir Karate ordusu kurdu.

Törende velilere çalışmalarla ilgili bilgiler verilirken, önceki dönemde başlayan ve 2019 yılında milli takıma seçilen Karateciler de izleyicilere güzel bir gösteri sundu. İlk defa Karate elbiselerini giyerek salona gelen sporcuların heyecanları gözden kaçmazken, tören sonunda tüm sporcuların asker selamı vermesi görülmeye değerdi.

Kastamonu’nun tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Kulüp başkanı Çağatay Kaya, tek bir kulüp bünyesinde Kastamonu’da ilk defa 150 sporcunun eğitim aldığını ve bunun bir rekor olduğunu ifade etti.

Bu ekipten şampiyonların çıkacağına inandığını belirten Kaya, “ Başantrenörümüz Engin Kaya yönetiminde gerçekleştirdiğimiz düzenli ve aralıksız çalışmalarımızla milli takıma sporcu vermeyi başardık. Bundan sonra da çalışmalarımızı aynı azimle sürdürecek ve Kastamonu Karatesini Dünya’ya tanıtacağız. Bu amaç doğrultusunda 7-8-9 yaş gruplarına ağırlık vererek alt yapıyı oluşturuyoruz. Bundan sonra şampiyonlar Kastamonu Şampiyonlar Spor Kulübünden çıkacak” dedi.