Karatecilerimizden madalya hazırlığı

Kastamonu Şampiyonlar Spor Kulübü karatecileri, Karate Şampiyonası’nda madalya kazanmak için mücadele verecek.Kastamonu Şampiyonlar Spor Kulübüsporcuları4 ayrı kategoride 4 takımla yarışmalara katılacak. Karate Teknik Direktörü Dr. Engin Kaya nezaretinde yarışmalara katılacak olan sporcular haftanın 7 günü antrenman yaparak maça hazırlanıyor.

Milli Karatecilerden oluşan yıldızlar kız takımı temaslı olarak karantina altına alındı. Müsabakaya katılamama riski bulunan sporcular için çözüm yolu bulunmaya çalışılıyor.
Sporcularından çok umutlu olduğunu söyleyen Karate Antrenörü Engin Kaya, bir aksilik olmadığı takdirde Türkiye şampiyonasından madalya ile döneceklerine yürekten inandığını söyleyerek; “Bize gönülden destek veren insanları mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Kulüp Başkanı Çağatay Kaya ise bu yarışmaya pandemi şartlarına rağmen hazırlandıklarını belirterek; “Bunun karşılığını madalya olarak almak istiyoruz. Kastamonu Karatesi artık Türkiye karatesi içerisinde hak ettiği yeri almaya başlamıştır. Başta hocamız Dr. Engin Kaya olmak üzere sporcularımıza, velilerimize ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.