Karma El Sanatları sergisinde son gün

10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi’nin 102. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde açılışı gerçekleştirilen Karma El Sanatları Sergisi’nde bugün son gün.

Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergide Küre Halk Eğitim Merkezi’nden Nihal Cengiz, Seydiler Şehit Şerife Bacı Kültürevi’nden Şerife Şahin, Veliye Martı,  Atiye Gencal, Sermin Seydioğlu, Sevim Özdemir, Ferda Karagülleoğlu, Saliha Badioğlu, Beyhan Kayıkçı, Kastamonu Sarı Konak Kooperatifi ile Sanat İşleyen Eller Kadın Kooperatifi, Kaseldo Sanatevi, Nefise Akpınar, İhsangazi Üreten ve İşleyen Eller Kooperatifi’nin katılımıyla düzenlenen sergide ilimiz yöresel el sanatları ziyaretçilerini bekliyor.

Küre Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Nihal Cengiz, “Tarihi hamamda tarih kokan eserlerimizi sergilemenin büyük heyecanını ve sevincini yaşadık. Tarihe mal olmuş eserlerimize ilk gün büyük katılım oldu. Ama diğer günler bu yoğunluğu yaşayamadık. Diğer günlerde de bu yoğunluğu beklerdik” dedi.

Seydiler Şehit Şerife Bacı Kültürevi’nden Şerife Şahin de, “Kastamonu Kadınlar Karma El Sanatları Sergisi’nde tarihi canlandırdık. İlk günkü ilginin diğer günlerde de olmasını beklerdik ama herhalde tanıtım tam olarak yapılamadı. İnşallah bundan sonraki sergilerde bunu yaşamayız” dedi.

 

Cengiz MUHZİROĞLU