KASGEG Akademi’de dersler başladı

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG), Kastamonu’da yaşayan gençlerin hayatlarına katkı sağlamak için başlattığı KASGEG Akademi’nin açılış dersini, KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, ‘’Sosyal Girişimcilik’’ konusunda verdi.

Küçükşabanoğlu, KASGEG Akademi’ye seçilen 25 öğrencinin katıldığı derste öğrencilere girişimcilik ve iş yaşamına dair tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Öğrencilerin katılımı ile interaktif bir şekilde geçen KASGEG Akademi’nin ilk dersinde Küçükşabanoğlu, hayatta başarının en önemli unsurlarından birinin cesaret olduğunu vurguladı. Başarılarıyla toplumun önde gelen isimlerin hayat hikayelerinden de örnekler veren Küçükşabanoğlu, girişimcilikte kararlılık, güven, sabır ve biraz da şansın önemli olduğunu vurguladı.
“Hayatta ne iş yaparsanız yapın başarınızın en önemli unsuru ikna kabiliyetiniz olacaktır” diyen Küçükşabanoğlu, sivil toplum üyeliğinin önemine de değindi. Küçükşabanoğlu öğrencilere “CV’nizde bir sivil toplum üyeliğiniz mutlaka olsun ama üye olduğunuz bu sivil toplum kuruluşu tarafsız bir sivil toplum kuruluşu olsun” dedi. Dersin sonunda da
Küçükşabanoğlu öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.
Ders bitiminde KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu’na, KASGEG Kastamonu Şube Başkanı Av. Özgür Ergülenoğlu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
Küçükşabanoğlu ders sonunda KASGEG Akademi öğrencilerine teşekkür ederek, “Memleketimizde gençlerimize kardeşlerimize yönelik böylesine verimli organizasyonlar gerçekleştirerek katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu memleketin gençleri her zaman güçlü olmalıdır. Bizler toplumun öncü güçleri olarak gençlerimizin donanımlı, bilgili
olmaları için elimizden ne gelirse yapacağız. Memleketin gençleri ne kadar donanımlı ve bilgili olursa bu ülkede o kadar güçlü olacaktır” şeklinde konuştu.
KASGEG Akademi’nin 2. Dersi Aralık ayında ‘’Devlet Yönetimi’’ konusunda gerçekleşecektir.