KAST-KADER’den 10 Aralık’ta kapsamlı Şerife Bacı paneli

 

P1800893İstanbul’da kurulan Kastamonu Kadınlar Derneği (KAST-KADER), kapsamlı bir Şehit Şerife Bacı paneli için kolları sıvadı.

Derneğin Başkanı Emine Işık, cumartesi günü Uğurlu Konakları’nda düzenlediği ve yönetici eşleri ile kadın STK ve şehit ailesi temsilcilerini de ağırladığı basın toplantısında çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dernek olarak temel hedeflerinin Kastamonu’yu layık olduğu gibi tanıtmak ve gurbetteki hemşerilerin kucaklaşmasını sağlamak olduğunu belirten Işık,

“Sizlerle hep birlikte hareket etmek istiyoruz. Hep birlikte hareket edersek, daha başarılın olacağımıza inanıyorum. Elimden geleni yapacağıma ve İstanbul’dan her türlü desteği sağlamak için bütün mücadelemi vereceğime söz veriyorum” dedi.

Şerife Bacı’nın ölüm yıldönümü olan 21 Şubat’ta İstanbul’dan gelip, Seydiler’de de bir program yapmak istediklerini söyleyen Işık, şöyle devam etti:

“Bunun için de sizler de bize destek olun. Bir bütün olmalıyız. Biz herkesin projesinin yanında olacağımızın sözünü veriyorum. 21 Şubat tarihinde Kastamonulu kadınlar adına büyük bir panel düzenlemek istedik ve İstanbul Üniversitesi ile bağlantıya geçtik. Çok detaylı bir çalışma olacağından dolayı bize bu panelin 21 Şubat tarihine yetişemeyeceğini söyledi. Onun için bu 10 Aralık tarihinde büyük bir panel düzenlemeyi ve bunu da Kastamonu’da yapmayı planlıyoruz. Bunun için çalışmalara başladık. Bunun için hepinizin desteğini bekliyoruz. Biz bunu ne kadar büyük bir kesime duyursak, memleketimizin tanıtımı da o kadar gelişecektir.”

Toplantıda Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin’in eşi Şerife Şahin ve Yardımsevenler Derneği Başkanı Ferhan Çelen de birer konuşma yaptı.

Şerife Şahin, Şerife Bacı için yaptırılan anıt mezarın ve Şehitler Anıtı’nın açılışını 25 Ağustos’ta yapmayı düşündüklerini söyledi.

Cengiz MUHZİROĞLU