Kastamonu Entegre’ye mükemmellik ödülü

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, satın alma ve tedarik yönetimi alanında dünyanın en yetkin kuruluşlarından olan EIPM (Avrupa Satınalma Yönetimi Enstitüsü) tarafından iş sürekliliği alanında “Mükemmeliyet Ödülü” ile onurlandırıldı.

Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak ağaç bazlı panel sektöründe yarım asırdır kesintisiz üretim yapan Kastamonu Entegre, global pazarlardaki yirmi yılı aşkın deneyimiyle yeni başarılara imza atmayı sürdürüyor. Pandemi döneminde güvenilirlik, çeviklik ve yeni bir duruma uyum sağlama yeteneği açısından başarılı bir testten geçenşirket, iş süreçlerinin verimliliğini artırmak amacıyla hayata geçirdiği mobil ve dijital uygulamalar ve yerli kaynakları değerlendirmek üzere başlattığı satın alma projesi ile dikkatleri üzerine çekti. Ve yürüttüğübu çalışmalarla European Institute of Purchasing Management – EIPM(Avrupa Satınalma Yönetimi Enstitüsü)tarafından Mükemmeliyet Ödülü’ne değer görüldü.

İş sürekliliğinde ustalık, Mükemmellik Ödülü getirdi

Rol model olarak hareket eden, şirketlerinde üstün performans gösteren ve yüksek düzeyde yaratıcılık, yenilikçilik, çevreye ve topluma saygı gösteren satınalma organizasyonlarının onurlandırıldığıuluslararası EIPM-Peter Kraljic Ödülleri, EIPM Direktörü Bernard Garcia’nın başkanlığında gerçekleşen online ödültöreninde sahiplerini buldu. Yarışmada, “İş Sürekliliğinde Ustalık”, “Zor Zamanlarda Dönüşüm Lideri”, “Dayanıklılık veVizyoner Liderlik” olmak üzere üçkategoride ödüller verildi.Kastamonu Entegre Türkiye Satınalma Ekibi, iş sürekliliğinde ustalığın değerlendirmeye alındığı ve dünyanın önde gelen şirketlerinin finalistler arasında yer aldığı“İş Sürekliliğinde Ustalık” (Master of Business Continuity)dalında Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu.

Yıldız: “Sürdürülebilir değer yaratmada takım çalışmasının önemine inanıyoruz”

İş dünyasınınseçkin ödülleri arasında yer alan bu programdaTürkiye’yi temsil etmekten gurur duyduklarını belirtenKastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Satın alma yönetimi alanında, şirketler ve akademik dünya arasında köprü görevi üstlenerek, global deneyimlerin paylaşımını sağlayan EIPM (Avrupa Satın alma Yönetimi Enstitüsü)’ne, bu değerli ödül için teşekkür ederiz. Satın alma mükemmeliyeti, kalıcı verimlilik, bilgi paylaşımı ve takım çalışmasının ödüllendirildiği bu uluslararası yarışmada önemli bir başarıya imza atan Satın alma Ekibimizi gönülden tebrik ederim. İnsanı odağına alan bir şirket olarak sürdürülebilir değer yaratmada takım çalışmasının önemine inanıyor ve faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde çalışmalarımızı bu kurumsal değerler çerçevesinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedi.