Kastamonu hediyelik eşya yarışması

  • KUZKA ve El Sanatları Müdürlüğü tarafından Kastamonu Hediyelik Eşya Yarışması düzenleniyor. Kastamonu’nun imajını özgün bir şekilde anlatan, soyut ve/veya somut kültürünü yansıtan ve ağaç ürünlerinden (masif, suntalam, mdf vb.) yapılmış yeni turistik hediyelik eşyaların üretilmesi için düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 14 Eylül olarak belirlendi. Dereceye girenlere ödülleri 3 Ekim’deki Kastamonu Ahşap Fuarı’nda verilecek.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ulusal düzeyde “Kastamonu Hediyelik Eşya Yarışması” düzenleniyor. “Gittiğin her yerde aynı hediyelik eşyaları görmekten sıkıldın mı? Hadi en özgününü sen tasarla” sloganıyla düzenlenen yarışmada, Kastamonu’nun imajını özgün bir şekilde anlatan, soyut ve/veya somut kültürünü yansıtan ve ağaç ürünlerinden (masif, suntalam, mdf vb.)  yapılmış yeni turistik hediyelik eşyaların üretilmesi amaçlanıyor.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmanın herkese açık olduğu belirtilirken, başvurular 14 Eylül 2018 Cuma günü mesai bitiminde son bulacak. Yarışmaya hediyelik eşya olarak tasarlanmış ürünün son halinin (prototip) gönderilmesi gerekiyor. Gönderilecek ürünlerin tasarımlarının özgün ve seri üretime uygun olması seçilme kriterlerinden bazıları.

Dereceye giren ürünler için Birincilik Ödülü 4.500 TL, İkincilik Ödülü 3.000 TL, Üçüncülük Ödülü 2.000 TL ve Mansiyon ve Jüri Özel Ödülleri ise 1.000’er TL olarak belirlendi. Ödül kazanan yarışmacılara, ödülleri 3 Ekim 2018 tarihinde 8. Kastamonu Ahşap Fuarı’nın açılış töreninde takdim edilecek.