Kadıdağı'nda atletizm şöleni

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası yarın

Kastamonu yarın (7 Şubat Pazar) Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası’na ev sahipliği yapacak.

1100 metre rakımdaki Kadıdağı’nda gerçekleşecek olan şampiyonada yarışlar saat 10:30’da başlayacak.

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Avrupa Atletizm Birliği, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Üsküdar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği şampiyonaya 15 Avrupa ülkesinden 33 kulübe mensup 188 atlet katılıyor.

Şampiyonada büyük erkeklerde 12, büyük kadınlarda 7, genç erkeklerde 6, genç kadınlarda ise 8 takım Avrupa Kulüpler Şampiyonluğu için ter dökecek.

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası TRT Spor Web Tv’den canlı yayınlanacak.

Şampiyonada ülkemizi temsil eden Üsküdar Belediyesi'nin dünyaca ünlü atletleri Irene Cheptai ve Alemitu Bekele de yarınki yarışlarda madalya için koşacak. Her iki isim de yarışların favori sporcuları arasında yer alıyor.
Şampiyonada ülkemizi temsil eden Üsküdar Belediyesi’nin dünyaca ünlü atletleri Irene Cheptai ve Alemitu Bekele de yarınki yarışlarda madalya için koşacak. Her iki isim de yarışların favori sporcuları arasında yer alıyor.

ÜSKÜDAR BELEDİYE 5. ŞAMPİYONLUK PEŞİNDE

Organizasyonun ev sahibi konumundaki Üsküdar Belediyesi, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros’ta kadınlarda 5. kez şampiyonluk peşinde koşacak. Türkiye Kros Ligi’nde unvanını bu yıl da korumayı başaran mavi-beyazlılar, bu kupada daha önce 2009, 2011, 2012 ve 2015’te olmak üzere dört kez zirveye çıktı.

Üsküdar’ın kadrosunda geçen yıl Guadalajara’daki yarışı kazanarak takıma şampiyonluk gelmesinde önemli katkı yapan Kenyalı Irene Cheptai ile birlikte milli atletler Özlem Kaya, Burcu Büyükbezgin, Alemitu Bekele, Demet Dinç ve Sabahat Akpınar bulunuyor.

Şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek diğer takımlar, erkeklerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, genç erkeklerde Fenerbahçe ve Kocaeli Darıca Belediyespor, genç kadınlarda ise Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Fenerbahçe olacak..