Kastamonu’da 6 bin kişi aşılandı

  • Türkiye’nin günlük aşı tablosunun yer aldığı ‘COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’ dün sabah itibariyle erişime açıldı. Platformda aşı haritası ile il il aşılanan kişi sayısı görüntülenebiliyor. Verilere göre dün öğlen saatleri itibariyle ilimiz genelinde 5 bin 911 kişi aşılandı. Bu sayının bugün 6 bini aşacağı öğrenildi.

 

Türkiye’de aşılama süreci sağlık çalışanlarının ardından 65 yaş üstü vatandaşlarla devam ederken aşılama hakkında son bilgilerin yer aldığı ‘COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’ vatandaşların kullanımına açıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz” diyerek duyurduğu platforma covid19asi.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Türkiye’deki 81 ilde aşılananların sayısı covid19asi.saglik.gov.tr sitesi üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor. İllere göre aşı dağılımı 10 dakikada bir güncelleniyor. Sitede yer alan son bilgilere göre toplam aşılama sayısı 1 milyon 244 bin seviyesinde yer alırken 230 bin ile İstanbul aşılamanın en çok yapıldığı şehir oldu. Kastamonu’da ise dün öğlen itibariyle aşılanan kişi sayısı 5 bin 911 olarak açıklandı.