“Kastamonu’da promosyon tavan yaptı”

Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, Merkez ilçedeki okulların promosyon ihalesini değerlendirirken, Türkiye de alınan promosyon miktarına bakıldığında Kastamonu’daki bu ihalelerin tavan yaptığını söyledi.
Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, yetkili oldukları Kastamonu Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Merkez ilçedeki okulların promosyon ihalesine katıldı.
Nedim Afacan yaptığı açıklamada her iki kurumunda ihalesinin şeffaf olarak yapıldığı ve Türkiye de alınan promosyon miktarına bakıldığında İlimizde bu ihalelerin tavan yaptığını söyledi.
Afacan, konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi:
“Sayın Rektörümüz Seyit Aydın ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz Bahçacıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Olması gereken bir duruş sergilenmiş, kurumlarımızda çalışan ve ekonomik sıkıntı çeken personele bir nebze olsa nefes alma şansı hazırlanmıştır. Her iki kurumda 3 yıllık sözleşme yapılmış ve promosyon miktarının bir kerede peşin ödenmesine karar verilmiştir. Yine büyük bir kazanım olarak, bu kurumlarda yeni göreve başlayan personelin de kalan sürenin promosyonunu alacak olmasıdır. Kastamonu Üniversitesi 3 yılığına Vakıfbank’tan kişi başı 2 bin 525 TL, Milli Eğitim Müdürlüğü ise Ziraat Bankasından 3 yıllığına kişi başı bin 605 TL şubat ayı içinde (20-25) alacaktır.
Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şubesi olarak kurumlarımıza ilgi gösteren başta Vakıfbank, Ziraat Bankası ve yarışta etkisi olan diğer tüm bankalarımıza teşekkür ediyoruz. Türk Eğitim-Sen’in olduğu yerde adalet, huzur ve ilkeli duruş vardır ve bu tüm çalışanların vereceği destek ile sürekli olacaktır. ”