“Kastamonu’da spor” denince…

MUSTAFA AFACAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Karadeniz’in doğusundaki yatırımları takdire şayan, gençlik ve spor namına ülkemizin gurur duyulası yatırımı her biri, Kastamonu’da da bir dünya “spor altyapısı” yatırımı yapılıyor, biz doğudaki yatırımları gördükçe talep edeceğiz, doğudakiler batıdakileri gördükçe…
Sıra bizde olsun bugün.

Karadeniz’in doğusunda spor yatırımları namına neler oluyor batı ile karşılıklı kondukları terazide kefeye ağır basan?…
“Bize örnek olabilecek” ya da.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Trabzon’a 7 yeni gençlik ve spor yatırımı yapacak…
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Trabzon heyeti ile görüştü ve açıklamada bulundu: “Trabzon’da gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak. Sporcu Performans Merkezi, ülkemizin en önemli tesislerinden biri olacak. Sporcunun takibi ve gelişimi açısından ülkemizin sembolü olacak. Deniz şehri Trabzon’da su sporları merkezi yapacağız. Akçaabat’taki spor lisesi, yüzme havuzları, açık ve kapalı spor salonlarıyla adeta bir üniversite olacak. Trabzon spora ilgisi en yüksek illerden birisi. Bu noktada kadın odaklı spor da önem arz ediyor. Onların ihtiyaçları doğrultusunda yeni çalışmalarla çok daha iyi olacak. Spora olan erişimi hep birlikte arttıracağız. Spor her şeyin ilacı.”

“Deniz şehri Trabzon” bir tarafta, “Karadeniz’in en uzun sahiline sahip Kastamonu” diğer tarafta…
Darısı Kastamonu’ya?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ordu’yu ziyaret etti…

Bir dünya yatırım müjdesi.

“Yeni Ordu Stadı” misal…

“Görmüş olduğunuz bu stat Türkiye’nin en yeni statlarından bir tanesi olacak. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel statlarına aday gösterilen Göztepe Stadı’nın resmi açılışını yaptık. Onun öncesinde Adana’da çok güzel bir stadın açılışını gerçekleştirdik. Yine Giresun’daki stadı halkımızla, sporcularımızla, futbol camiası ile buluşturduk. Pandemiye rağmen şükürler olsun tüm kabine ve teşkilat olarak hızlı şekilde yatırımlara ve hizmet üretmeye devam ediyoruz. Bu stat hemen hemen tamamlandı. Bugün hep birlikte inceledik. Ordumuz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kalan detayları da tamamladıktan sonra inşallah çok farklı bir stadı, halkımızla, ülkemizle buluşturmuş olacağız.”

Yeni Ordu Stadı sadece stadyum değil, aynı zamanda bünyesinde “Spor Lisesi” barındıracak…
“Bu stat hem öğrencilerimizin, sporcularımızın kalacağı pansiyonu içerisinde bulunduracak, hem de sportif olarak pek çok şeyi sağlayacak. Derslikleriyle birlikte Ordu’muza değil, bölgemize hitap edecek bir spor lisesini hamdolsun hep birlikte Ordu’muza kazandırmış olduk.”

(Ordu Valisi geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ne yapılan stadın eksik kalan işlerinin tamamlanması için ikmal ihalesinin yapıldığını, 20 bin seyirci kapasiteli stadın yapılan son ihale ile çevre düzenlemesi, koltuklar, jeneratör ve trafo, skorboard ve elektronik aksamlarının tamamlanacağını, statta 8 ferdi spor antrenman salonunun yanı sıra 12 derslikli spor lisesi ve 40 kişilik pansiyon da yapılacağı bilgisini vermişti…
Türkiye’de ilk “stat okul”.)

Karadeniz’in doğusu batısına öykünsün, batısı doğusuna imrensin…
“Türkiye” ve “spor” kazansın toplamında.

MUSTAFA AFACAN