Kastamonulu işadamından BÜYÜK DESTEK

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Başkan Yardımcısı olan DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz Mustafa Mertcan, Koronavirüs (Kovid-19) vakalarında sağlık çalışanlarının en büyük ihtiyacı olan asetatlı koruyucu maskeleri ücretsiz olarak üretmeye başladı.

Aynı zamanda Anadolu Aslanları Derneği’nde (ASKON) başkan yardımcısı olan Mustafa Mertcan, “DofRobotics ailesi olarak Koronavirus (Kovid-19) vakalarında özellikle sağlık personelinin en çok ihtiyaç duyduğu asetatlı koruyucu maskeleri tamamen ücretsiz bir şekilde sağlık çalışanlarına sağlamak için 3d yazıcılar ile üretime başladık” dedi.

Üretilen maskelerin Anadolu Aslanları Derneği şubeleri aracılığıyla Türkiye’deki sağlık çalışanlarına dağıtılacağı da öğrenildi. ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Kovid-19 salgınının Türkiye ekonomisine olası hasarlarını en aza indirgemek için milli ekonomi seferberliği ilan ettiklerini ve gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarına ücretsiz asetatlı maske dağıtımı için harekete geçtiklerini ifade etti.

Orhan Aydın, “Bu bağlamda ekonominin tüm paydaşlarını milli ekonomi seferberliğine davet etmiştik. Bu düşünce ile taşın altına elimize koymaya devam ediyoruz. ASKON olarak Kovid-19 virüsüne karşı sağlık çalışanlarımızın ihtiyacı olan asetatlı maske üretimine girerek ücretsiz bir şekilde bu maskeleri sağlık çalışanlarına teslim etmeye başlıyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Mertcan Bey’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü DOF Robotic tesislerinde başlatılan bu çalışmayı yurt genelinde bulunan şubelerimiz aracılığıyla Türkiye geneline yayarak illerdeki sağlık müdürlüklerine ücretsiz bir şekilde asetatlı maskelerimizi dağıtacağız” dedi.

Sağlık çalışanlarının bu süreçte her şeyin en güzelini hak ettiğini aktararak Aydın, “ASKON olarak bu özverileri için kendilerine teşekkür mahiyetinde bu çalışmaya girdik. Bu projeyi uygulamaya geçiren Mustafa Mertcan kardeşimize ve projeye destek veren tüm şubelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca yine ekonominin tüm paydaşlarını bu süreçte milli ekonomi seferberliğine ve bu virüs tehlikesine karşı topyekun birlikte mücadeleye davet ediyorum. Haydi Türkiye, birlikte en güzel günlere, milli ekonomi seferberliğine” ifadelerini kullandı.