Kastamonulular Mine Özgür’ü Ankara Kitap Fuarı’nda yalnız bırakmadı

 

2ATO Congresium’da; Eylül Fuarcılık tarafından organize edilen Ankara Kitap Fuarı’na çok sayıda yayınevi katıldı. 2015 yılında sonsuzluğa uğurlanan edebiyatçıların anıldığı özel köşenin yanı sıra, 200 bini aşkın kitap ve derginin bulunduğu sahaflar bölümü yer alıyor.

İmza günü, söyleşi ve konferanslarla zenginleşen Ankara Kitap Fuarı’nda gazeteci yazar Mine Akçakoca Özgür de okuyucularıyla buluştu.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Öğretmen Dünyası kurucu genel yayın yönetmeni yazar Zeki Sarıhan, Bilkent Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi şair yazar Ahmet Özer, Nazlı Özer, Kimya Mühendisleri Odası’ndan ve üniversiteden arkadaşları ve akrabaları standı ziyaret ederek, Mine Akçakoca Özgür’ün imzalı kitaplarını aldılar.

1Kastamonulular da Mine Özgür’ü Ankara Kitap Fuarı’ndaki imza gününde yalnız bırakmadılar. Araştırmacı yazar Prof. Dr. Sadık Erik, Kastamonu ve Yöresi Dayanışma Derneği KASYÖ DER’in kurucularından emekli ilköğretim müdürü Uğur Abca ile ilköğretim emekli müfettişi Yavuz Atay imza gününde yer aldılar.

Ankara’nın çeşitli okullarında eğitim gören genç okuyucular da Özgür’ün imza gününe ilgi gösterirken, kitabın içeriği ve yazarlık hakkında sorular sorarak, bilgi aldılar ve fotoğraf çektirdiler.

4